W dniu 26 maja 2020 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim gościli delegację wojsk armii Stanów Zjednoczonych Ameryki z dowódcą 2 Brygady 3 Dywizji Piechoty pułkownikiem Scotem O”Neil na czele.

Spotkanie w szczególności dotyczyło wchodzących w zaawansowaną fazę ćwiczeń wojsk sojuszniczych NATO pod kryptonimem Defender Europe 20 Plus, które w czerwcu realizowane będą na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

W związku z epidemią COVID-19 zaplanowane na wcześniejsze miesiące zadania zostały skorygowane i w znacznym stopniu ograniczone.

Pułkownik O’Neal poinformował o możliwych utrudnieniach na lokalnych drogach w związku z transportami pojazdów wojskowych, które będą kierowane na teren poligonu drawskiego, a także specyfiką przewidzianych do realizacji zagadnień szkoleniowych.

W trakcie spotkania, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim bryg. Paweł Dymecki omówił dotychczasową współpracę oraz przedstawił możliwości realizacji przewidzianych w ramach ćwiczeń wojsk NATO zadań dla Państwowej Straży Pożarnej.Po zakończeniu narady w świetlicy szkoleniowej, delegacja wojsk USA zapoznała się z wyposażeniem i możliwościami ratowniczymi KP PSP Drawsko Pomorskie.

W przyjacielskiej atmosferze pomiędzy strażakami PSP i żołnierzami USA nastąpiła wymiana pamiątkowych statuetek oraz padło zapewnienie ścisłej współpracy w zakresie minimalizacji potencjalnych zagrożeń.

Tekst: st. kap. Andrzej Podolak


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.