W miniony weekend na terenie POLIGONU DRAWSKIEGO odbył się VII RAJD HISTORYCZNYCH POJAZDÓW WOJSKOWYCH CSWL Poligon Drawski 2021 organizatorem którym był Klub Pojazdów Zabytkowych ze Szczecina.

Na trasy poligonu drawskiego wyjechały między innymi Dodge WC 52 z 1943 roku, Dodge WC 51, Landrovery oraz Gaz a większość z nich to pojazdy z okresu II Wojny Światowej.

Łącznie w zmaganiach wzięło 16 pojazdów.

W ciągu 3 godzin i 20 minut zawodnicy musieli odnaleźć trasę i zmierzyć się z zadaniami sprawnościowymi oraz wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i pierwszą pomocą medyczną. To jeden ze scenariuszy jakie organizator przygotował na trasie rajdu.Podczas pobytu załogi pojazdów również spotkali się z mieszkańcami naszego miasta oraz gminy.

Również żołnierze przebywający na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko miał możliwość podziwiać zabytkowe perełki.

Warto podkreślić że puchar dla najlepszej załogi rajdu ufundował Komendant CSWL Drawsko Pułkownik Marek Gmórski co przyczyniło się również iż rajd pojazdów historycznych wpisał się w obchody 75 lecia powstania POLIGONU DRAWSKIEGO.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]