Około godziny 10.00 na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, znaleziono dwie osoby które uległy NAJPRAWDOPODOBNIEJ wypadkowi drogowemu.
Znalezione osoby już nie żyły.

Do informacji jakie na chwilą obecną uzyskaliśmy wiemy że na pewno nie byli to żołnierze lecz osoby cywilne z pobliskiej miejscowości Konotop.

Żandarmeria Wojskowa wykonuje na miejscu zdarzenia czynności zabezpieczające z uwagi na to, że doszło do niego na poligonie. Śledztwo jednak prowadzi w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim.

AKTUALIZACJA godzina 15.00

Znamy wstępny przebieg wydarzenia który rozegrał się na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku

Informacji udzielił naszej redakcji Rzecznik Prasowy Koszalińskiej Prokuratury Ryszard Gąsiorowski który potwierdza że na drodze należącej do CSWL Drawsko doszło do nieszczęśliwego wypadku drogowego „… Samochód którym poruszali się mężczyźni uderzył najpierw w słup betonowy a następnie odbił się wpadając na drzewo gdzie samochód w następstwie zderzenia się z tym drzewem przewrócił się… „ Dodaje również „… w wyniku takiego przebiegu wypadku, samochód zakleszczył się i uwięził poszkodowanych w tym pojeździe...”. Dowiadujemy się również iż wypadek miał miejsce wcześniej niż zostali znalezieni. „… Wypadek nastąpił w nocy lub w bardzo wczesnych godzinach rannych...”

Jak informuje nas rzecznik w samochodzie znaleziono narzędzia do prac w lesie. Nie wyklucza się również że nawierzchnia drogi – bruk – oraz nadmierna prędkość była przyczyną nieszczęśliwego wypadku. Jednak na odpowiedzi tych pytań musimy poczekać do czasu wykonania ekspertyzy technicznej samochodu. Prokuratura również wykona sekcję zwłok. Zmarli to mężczyźni w wieku 51 lat oraz 43lata.

O miejscu i zdarzeniu poinformowali Żandarmerię Wojskową ochroniarze którzy prowadzili patrol w wyznaczonym rewirze poligonu około godziny 10:00.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]