Kwiatki, sadzonki, nasiona, ozdoby ogrodowe, narzędzia i wiele wiele innych ciekawych propozycji można było zobaczyć a nawet kupić na targach ogrodniczych w Drawsku Pomorskim. Od godziny 9.00 w Drawskim parku Chopina odbywały się już XIV Drawskie Targi - Mój Ogród.

Tegoroczna edycja obfitowała w nowe i ciekawe stoiska których w poprzednich latach nie uraczyliśmy i choć nie wszystko kojarzyło się z ogrodnictwem to zainteresowanie było bardzo duże.
Tutaj należy wspomnieć stoisko z przyprawami ziołami i herbatkami czy też stoisko sprzedaży certyfikowanych OBWARZANKÓW.
A z nowych stanowisk wystawienniczych dotyczących ogrodnictwa należy wymienić duże stoisko kosiarek ogrodowych firmy John Deere.
Dużo stanowisk edukacyjnych i promocyjnych – oczywiście Nadleśnictwo, Szkoły itp. no i również po raz pierwszy na targach pojawiło się wojsko z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko ze sprzętem Wojskowej Straży Pożarnej oraz sprzętem do walki i wykrywania skażeń – między innymi BRDM.

Na koniec jak zwykle trzeba napisać o stanowisku na którym można było oddać zużyty sprzęt elektroniczny a w zamian każdy dostał sadzonkę. To w ramach VI Pikniku Ekologicznego.

NA PEŁNĄ FOTO GALERIĘ ZAPRASZAMY - TUTAJ.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]