Po raz XXVI w Policach odbyły się Mistrzostwa Polic w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach nie zabrakło reprezentantów ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo w osobach: Mariusz Rufkiewicz, Mateusz Rufkiewicz, Krzysztof Kośmiński, Bartosz Warniło, Leszek Pasieka i Jarosław Bastek.

Rywalizacja odbywała sie w kategoriach open kobiet, oraz wiekowych, junior do lat 19, junior do lat 23, senior, weteran 40-49 lat, weteran 50-59 lat, weteran powyżej 60 lat.

Zdobyte miejsce w poszczególnych kategoriach zostało przeliczone na punkty. Po wielogodzinnych zmaganiach i zliczeniu wszystkich punktów zdobytych przez zawodników, Stowarzyszenie Sportów Siłowych Rufian Jankowo drużynowo zajęło trzecie miejsce ustępując tylko ekipie z Polic - drugie miejsce i ekipie ze Szczecina - pierwsze miejsce.Osiągnięte rezultaty przez zawodników Rufiana dobrze rokują przed Mistrzostwami Europy w Trójboju Siłowym, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Pabianicach i na których także będą rywalizować zawodnicy S.S.S.Rufian Jankowo.

Indywidualne wyniki zawodników Stowarzyszenia Sportów Silowych Rufian Jankowo osiągnięte w Policach :
- kategoria junior do lat 23 V miejsce Bartosz Warniło z wynikiem 150 kg
- kategoria senior III miejsce Mateusz Rufkiewicz z wynikiem 192,5 kg
- kategoria 40-49 lat II miejsce Krzysztof Kośmiński z wynikiem 165 kg
- kategoria 50-59 lat I miejsce Jarosław Bastek z wynikiem 200 kg III miejsce Mariusz Rufkiewicz z wynikiem 162,5 kg
- kategoria weteran powyżej 60 lat I miejsce Leszek Pasieka z wynikiem 190 kg

Tekst i zdjęcia: [Rufi]