Jeden z najpoważniejszych zarzutów usłyszała 56-letnia mieszkanka Złocieńca. Zebrany w sprawie materiał dowodowy skłonił drawski sąd do zastosowania wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
W miniony weekend w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze złocienieckich mieszkań znajdują się zwłoki 41-letniego mężczyzny. Obrażenia ciała wskazywały, że zgon nie nastąpił z przyczyn naturalnych. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zidentyfikowali zmarłego i zatrzymali 56-letnią właścicielkę mieszkania.
Natychmiast policjanci rozpoczęli zabezpieczanie śladów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Drawsku Pomorskim oraz wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Szybko ustalono, że krótko przed zdarzeniem w mieszkaniu trwała impreza alkoholowa. Do zabójstwa doszło zaraz po jej zakończeniu gdy większość uczestników opuściła lokal.
Zabezpieczone ślady i ustalenia funkcjonariuszy wskazały na sprawstwo zatrzymanej kobiety. Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim przedstawiła jej zarzut zabójstwa. Zatrzymana nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła wyjaśnienia.
W poniedziałek Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Za zabójstwo grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia. O ostatecznym jej wymiarze zdecyduje sąd.

Tekst: st.asp. Maciej Zieliński Zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI - Archiwum]

REKLAMA: