Zamknij

Bojowy Spływ Poligonowy

19:16, 22.04.2014 Aktualizacja: 19:21, 22.04.2014
Skomentuj
Zapraszam wszystkich serdecznie na spływ Drawą przez poligon drawski. Trasy obydwu dni spływu są tak wybrane aby przebiegały przez teren poligonu.

I-szy Otwarty Drawski Bojowy Spływ Poligonowy

termin: 13 - 15 czerwiec 2014r

Zapraszam wszystkich serdecznie na spływ Drawą przez poligon drawski. Trasy obydwu dni spływu są tak wybrane aby przebiegały przez teren poligonu:

I-szy dzień spływu - odcinek poligonu otwarty dla ruchu turystycznego tj: od plaży Murzynka - most na Drawie (droga 175 pomiędzy Kaliszem Pom. a Drawskiem Pom.).
II-gi dzień spływu - odcinek poligonu zamknięty dla ruchu turystycznego tj: od mostu na drodze 175 do Prostyni.

PROGRAM SPŁYWU:

Spływ ma charakter weekendowy i zawiera: dzień organizacyjny, dwa dni spływu, a w tym: dwa noclegi i dwa posiłki.

  • Piątek - przyjazd na pole namiotowe Jędrkowe Zakole (można od samego rana), organizujemy obozowisko, rozbijamy namioty, dopełniamy formalności i bawimy się do rana przy ognisku.
  • Sobota - rano po śniadaniu na ustaloną godzinę, podjeżdżają mikrobusy (lub autokar - w zależności od wielkości grupy) i przemieszczamy się na miejsce startu na plażę Murzynka (przy bardzo dużej fali na jeziorze, ze względu na bezpieczeństwo płynących miejsce startu zostanie przeniesione na pierwszy most od ujścia Drawy za J.Lubie). Zabieramy ze sobą coś na drugie śniadanie, napoje i suche rzeczy na przebranie w wypadku skąpania (zabezpieczone przed zamoczeniem). Na miejscu dobieramy się w pary i po szczegółowym instruktażu ruszamy na wodę. Po dopłynięciu na koniec etapu dziennego (Grill bar przy moście na drodze 175) zdajemy kajaki, wiosła i kamizelki, a następnie wsiadamy do mikrobusów (lub autokaru) i wracamy do obozowiska na grochówkę.
  • Niedziela - i tym razem rano po śniadaniu na ustaloną godzinę, podjeżdżają mikrobusy (lub autokar - w zależności od wielkości grupy) i przemieszczamy się na miejsce startu - tam gdzie skończyliśmy spływ poprzedniego dnia I tym razem należy pamiętać by zabrać ze sobą coś na drugie śniadanie, napoje i suche rzeczy na przebranie w wypadku skąpania (zabezpieczone przed zamoczeniem). Na miejscu startu dobieramy się w pary i po szczegółowym instruktażu ruszamy na wodę. Po dopłynięciu na koniec etapu dziennego, do Baru w Prostyni (po lewej stronie rzeki za dwoma mostami), rozliczamy kajaki, wiosła i kamizelki, a następnie wsiadamy do mikrobusów (lub autokaru) i wracamy do obozowiska na gorący bigos i kiełbaski. Po posiłku, wymieniamy się kontaktami, żegnamy
  • i wracamy do domu. A kto ma ochotę może zostać u mnie jeszcze do samego wieczora.

CENA SPŁYWU OBEJMUJE:

  • miejsce w dwuosobowym kajaku polietylenowym typu SPRINTER II (bardzo wygodne, nowe - zakupione w ubiegłym roku kajaki z rozkładanymi siedzeniami, podnóżki, miejsce pod nogami na napój, korki do spuszczania wody, gumowy mapnik na przednim kokpicie),
  • Wyposażenie kajakarza: wiosło plast.-alum. + kamizelka,
  • Nocleg na polu namiotowym Jędrkowe Zakole,
  • Parking na polu namiotowym Jędrkowe Zakole dla osób przybyłych pojazdami,
  • Opiekę nad pozostawionym mieniem w trakcie pobytu grupy na spływie,
  • Transport osób i mienia na miejsce startu i powrotny do obozowiska po zakończeniu spływu,
  • Ubezpieczenie NW (warunek - podanie danych przez zgłaszającego: imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania uczestnika),
  • Drewno na ognisko 1 go i 2 go dnia w ilości ok. 1 taczka drewna/ognisko,
  • Woda pitna w ilości 1 lira na osobę dziennie,
  • Atrakcje na polu namiotowym: piłka siatkowa, badminton, liny do przeciągania, deski surfingowe do zabawy w rzece.
  • Na zakończenie każdy uczestnik spływu otrzyma materiały promujące Ziemię Drawską (przewodniki kajakowe, rowerowe, piesze i inne)
  • Dwa posiłki (posiłek po zakończeniu całego etapu dziennego spływu po dotarciu na obozowisko):
  • I dnia: grochówa z wkładką, kiełbaska na ognisko, smalec ze skwarami, ogórek kiszony/małosolny/korniszony, pieczywo, kawa, herbata, dodatki - ketchup i musztarda, naczynia jednorazowe, widelce ogniskowe.
  • II dnia: bigos, 2 kiełbaski na ognisko, smalec ze skwarami, ogórek kiszony/małosolny/korniszony, pieczywo, kawa, herbata, dodatki - ketchup i musztarda, naczynia jednorazowe, widelce ogniskowe.

USŁUGI PŁATNE DODATKOWO:

(na miejscu będzie możliwość skorzystania również z innych atrakcji za dodatkową opłatą)

  • paintball,
  • strzelnica z broni pneumatycznej,
  • most linowy,
  • rzucanie nożami.
  • A dla żądnych mocniejszych wrażeń możliwość przejechania się wozami terenowym po pobliskim torze Stowarzyszenia 4x4 lub przejażdżka po poligonie.

Chęć skorzystania z tych ww. atrakcji należy zgłosić minimum 1 dobę wcześniej, aby zamówić usługę.

ETAP I - 14km / spływ kajakowy Drawą odcinkiem otwartym dla ruchu turystycznego.
trasa: plaża Murzynka - bet.most/granica poligonu.

Zaczynamy na zacisznej leśnej plaży nad J.Lubie. Do pokonania mamy ok 14km. Ruszamy na wodę, płyniemy wzdłuż prawego brzegu jeziora i szukamy ujścia Drawy z jeziora. Po wpłynięciu w ujście i pokonaniu wąskiego, bardzo krętego przesmyku w trzcinowisku, wpływamy na niewielkie leśne jeziorko, na którego końcu rzeka znów kontynuuje swój bieg. Tu od samego początku rzeka rozpościera przed płynącymi swe uroki ukazując swój zmienny charakter - przepiękna roślinność wodna, leśne skarpy, zielone wyspy na środku rzeki... i resztę zobaczycie sami. Po ok. 2km od miejsca startu docieramy do mostu, będącego jednocześnie granicą dostępnego dla turystów poligonu. Przed nami rozpoczyna się najbardziej uroczy kawałek rzeki o bardzo zmiennej linii brzegowej, ukształtowaniu terenu i niepowtarzalnym krajobrazie. W połowie odcinka zatrzymujemy się na postój przy starym drewnianym moście saperskim o nazwie "Most Kazuński". Robimy krótki postój na drugie śniadanie i czekamy na maruderów. Po ok. 30 min. ruszamy dalej na szlak. Gdy docieramy do J.Wlk.Dębno, pokonujemy je w poprzek i wypływamy na rozlewisko Drawy. W tym miejscu rzeka szeroko toczy swe wody i tutaj nasz spływ dobiega już końca. Jeszcze tylko kilometr i docieramy do granicy poligonu, którą jest most betonowego na trasie Kalisz - Drawsko Pom. Dalej teren jest już zamknięty dla turystów. Wyciągamy na brzeg kajaki, rozliczamy się z powierzonego sprzętu, pakujemy się do busów i ruszamy do biwaku na gorący posiłek.

Etap II - 18 km. / spływ Drawą przez poligon drawski odcinkiem zamkniętym dla ruchu turystycznego

Trasa: bet. Most/granica poligonu - PROSTYNIA

Spływ zaczynamy przed mostem na wysokości Grill-baru przy drodze 175 łączącej Drawsko Pom. z Kaliszem Pom. Na moście ponad lustrem wody znajduje się wyraźnie widoczna tablica informująca o zakazie wstępu na teren poligonu. Aby kontynuować spływ tym odcinkiem należy uzyskać pisemną zgodę od Komendanta Poligonu Drawskiego, a taką mamy. Należy liczyć się z tym, że po uzyskaniu zgody na spływ kajakowy przez poligon należy płynąć tym odcinkiem bez wysiadania na brzeg aż do elektrowni wodnej w Borowie. Po ok. 3 km rzeka rozgałęzia się, za rozwidleniem znajduje się zarośnięte koryto Starej Drawy, a następnie rzeka przechodzi w szerokie otoczone lasem i bagnistym brzegiem jezioro Zły Łęg, a następnie w wąskie J. Strunowe. Po minięciu J.Strunowego mijamy most drogowy na rzece, dalej rzeka zwęża się i skanalizowaną rynną doprowadza nas do wsi Borowo i przegradzającej rzekę elektrowni wodnej. Tu czeka nas z prawej strony dość długa (ok. 150m) po drewnianych schodach przenoska. Za elektrownią rzeka doprowadza nas do J.Prostynia, za którym rzeka uregulowanym korytem znów prowadzi nas prostymi odcinkami pośród łąk do wsi Prostynia, gdzie tuż za biegnącymi obok siebie dwoma mostami, po prawej stronie przy Barze z wiatą i dużym parkingiem kończymy dzisiejszy spływ, wsiadamy do mikrobusów i wracamy do obozowiska na gorący posiłek.

Koszt całkowity - 120zł od osoby.

Opis pola namiotowego i zdjęcia znajdziecie na stronie firmy pod adresem www.jedrkowezakole.pl oraz na Facebook`u pod nazwą Jędrkowe Zakole.

Telefon: 607 630 605

Serdecznie wszystkich zapraszam, Jędrek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%