Zamknij

DRAWA II AWANSOWAŁA !!!

06:46, 10.06.2014 Aktualizacja: 06:24, 16.06.2014
Skomentuj
W ostatnim meczu u siebie Drawa grała z drużyną Spójni Świdwin. Mecz rozgrywany był o godzinie 14 przy 30stopniowej temperaturze. Nasi zawodnicy od samego początku dominowali na boisku jednak nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie.

W niedzielę 08 czerwca 2014 roku Drawa II Drawsko Pomorskie wywalczyła awans do wojewódzkiej okręgówki.

W ostatnim meczu u siebie Drawa grała z drużyną Spójni Świdwin. Mecz rozgrywany był o godzinie 14 przy 30stopniowej temperaturze. Nasi zawodnicy od samego początku dominowali na boisku jednak nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. Pierwsze 45 minut to zamknięcie Spójni na ich własnej połowie, dość powolne tempo ze względu na temperaturę oraz sporo nerwów i niedokładnych podań.

W drugiej połowie po indywidualnej akcji lewym skrzydłem Tomasza Walkiewicza pewnie pod poprzeczkę strzela młodzieżowiec Adam Kozak. Tego właśnie drużyna potrzebowała. Strzelić bramkę odzyskać pewność siebie i grać na większym luzie. Na efekty nie trzeba było czekać długo. Dwa gole dorzuca Wojciech Witoń. W międzyczasie strzeliła Spójnia i mamy wynik 3-1. Czwartego gola strzela głową, filar drawskiej obrony - Andrzej Pedrycz. Po indywidualnej akcji Witoń strzela ponownie. Drawa zaczęła dominować, a Spójnia przestała już tworzyć kolektyw. Kolejne bramki dorzuca Kozak i Witoń. Ostatecznie wygrywamy 7-2.

Po zakończonym meczu zawodnicy odśpiewują "Tak się bawi Draweczka"... Wszyscy zawodnicy oraz działacze, którzy przyczynili się do awansu do wyższej ligi otrzymali z rąk Mariusza Nagórskiego i Romualda Żukowskiego tabliczki pamiątkowe, a Wojciech Witoń puchar dla najskuteczniejszego zawodnika.

Mecz Drawa Drawsko - Spójnia Świdwin wspierany był przez Fundację RECAL, która ufundowała napoje izotoniczne w puszkach aluminiowych, które zbierane były do specjalnych pojemników, promując recykling.

Zarząd Klubu oraz zawodnicy pragną podziękować wszystkim kibicom, którzy w tym sezonie wspierali zespół i w ten sposób przyczynili się do awansu.