Ostatni weekend września w Drawsku Pomorskim zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Mieszkańcy miasta będą mieli okazję ponownie wybrać się w kulinarną podróż dookoła świata. Burgery, gruzińskie chinkali, belgijskie frytki, ukraińskie pielmieni, a może meksykańskie burrito? Będzie w czym wybierać!

W sobotę wydarzenie będzie częścią Eska Rider Show!

Smakołyki serwowane przez restauracje na kółkach od lat przyciągają mieszkańców wielu miast Polski. Dań, które na co dzień nie goszczą na naszych stołach, będzie można próbować aż przez dwa dni. Czym się wyróżniają? Czym w zasadzie są food trucki? W innych słowach to restauracje w wersji mini, w samochodzie lub gastronomicznej przyczepce. Te współczesne wyróżniają się swoją identyfikacją i dopracowanym menu. Ich twórcy to osoby z pasją, które dbają o świeże składniki i ich staranny dobór. Dania przygotowywane są na miejscu. Choć niektórym osobom food trucki wciąż kojarzą się z samochodami gastronomicznymi z lat 80. i 90., to wystawcy biorący udział w Festiwalu Smaków Food Trucków prezentują zupełnie nową jakość.Organizatorzy wydarzenia dokładają starań, by obecne na wydarzeniach food trucki serwowały różnorodne dania. Na festiwalu są przedstawiciele różnych kuchni, m.in. meksykańskiej, gruzińskiej, hiszpańskiej, azjatyckiej. Nie brakuje streetfoodowych klasyków i dań orientalnych, przekąsek na słodko i słono. Dania przygotowywane są według autorskich pomysłów, często z domowymi sosami lub nietuzinkowymi dodatkami.

Czy jedzenie to wszystko?
Głównym punktem wydarzenia są oczywiście smakołyki z najróżniejszych stron świata, ale to nie koniec. Uczestnicy mogą wziąć udział w rodzinnej grze terenowej, czy zagłosować na najsmaczniejszego food trucka festiwalu.

Dla najmłodszych dostępna jest strefa z kolorowankami, a solo lub z grupą znajomych będzie można wypocząć w strefie chilloutu.

Więcej informacji i smaczne konkursy dostępne są na stronie wydarzenia: www.facebook.com/events/462178689161885

Co? II edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Drawsku
Gdzie? Park Chopina
Kiedy ? 24 i 25 września
O której? sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00-20:00

WSTĘP WOLNY!

Partnerzy:
Miasto Drawsko Pomorskie
Eska Rider Show