Zamknij

VET - CENTRUM ZAPRASZA!

16.13, 03.10.2014 Aktualizacja: 07.02, 05.10.2014
Skomentuj
REKLAMA
Już jutro 04.10.2014r.obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt z tej okazji firma VET - CENTRUM przygotowała dla wszystkich swoich klientów miłą niespodziankę. Zapraszamy w sobotę do naszych gabinetów w Mirosławcu ul. Wolności 25

Już jutro 04.10.2014r.obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt z tej okazji firma VET - CENTRUM przygotowała dla wszystkich swoich klientów miłą niespodziankę. Zapraszamy w sobotę do naszych gabinetów w Mirosławcu ul. Wolności 25 ( kontakt telefoniczny 67 259 50 34 ) otwarte od 9.00 do 13.00 oraz w Złocieńcu ul. Zwycięstwa 3 ( kontakt telefoniczny  664 023 050 ) otwarte od 9.00 do 13.00  - na każdego pacjenta czeka drobny upominek.

Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day jest corocznym świętem obchodzonym dnia 4 października. W Kościele jest to dzień wspominania świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt czyli World Animal Week trwający do 10 października.

Jak obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt?

Dzień ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa. Obchody celebrują ekolodzy i organizacje działające na rzecz zwierząt.

Główne organizacje działające na rzecz zwierząt:

- Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt (PETA),
- Animal Aid,
- EFFATA - Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych,
- Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ).

Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Podczas Światowego Tygodnia Zwierząt organizacje zachęcają do adopcji zwierząt, uświadamiają ludziom, co czeka bezdomne zwierzęta a także piętnuje znęcanie się nad nimi, czy szkolenie do walk i bezmyślne zabijanie.

Miesiąc październik jest miesiące dobroci dla zwierząt.

Warto się zastanowić zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś pokrzywdzonemu przez los lub złych ludzi biedakowi, który mieszka w schronisku. Rozejrzyjmy się także w okolicy - może ktoś maltretuje swojego psa lub kota? Może warto interweniować? Pamiętajmy, że zwierzęta także czują, a swojego wybawiciela potrafiąobdarzyć bezgraniczną miłością i oddaniem. Nie bądźmy obojętni! Pomóżmy! Czasem przekazanie 1% podatku może pomóc w uratowaniu życia poszkodowanym zwierzętom. Bo nie tylko o psach i kotach mowa. Są jeszcze inne zwierzęta hodowlane, które ludzie potrafią potraktować wyjątkowo okrutnie. Ot, jak choćby konie.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%