Zamknij

Dotacja na książki

08.13, 05.04.2022 Powiat Drawski Aktualizacja: 07.47, 14.05.2022
Skomentuj
REKLAMA
Wkrótce księgozbiór kilku bibliotek szkolnych ulegnie zwiększeniu dzięki dotacji otrzymanej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.Wkrótce księgozbiór kilku bibliotek szkolnych ulegnie zwiększeniu dzięki dotacji otrzymanej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Powiat Drawski otrzyma dotację z Programu w wysokości 29.500 zł, z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego oraz zakup nowości wydawniczych i elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych. Dotacja przeznaczona jest dla następujących szkół i placówek wychowania przedszkolnego: Przedszkola Specjalnego w Zespole Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie - na kwotę 2.500 zł, Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim - na kwotę 12.000 zł, Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu - na kwotę 12.000 zł, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czaplinku - na kwotę 3.000 zł.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025 jest kolejna edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Priorytet 3 programu dotyczy zakupu nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych. W ramach tego priorytetu szkoły mogą się starać o dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych i wyposażenie bibliotek.

(Powiat Drawski)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%