Świetny występ drawskich karateków na rozpoczęcie sezonu startowego

11:28, 03.03.2024 . Aktualizacja: 11:32, 03.03.2024
Skomentuj
reo

W dniu wczorajszym drużyna karate MUKS OYAMA wzięła udział w Mistrzostwach Pomorza Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin w Postominie.
W Turnieju organizowanym przez Sensei Łukasza Cichego wystartowało 161 zawodników z 13 klubów woj. zachodniopomorskiego zrzeszonych w Zachodniopomorskim Związku Karate. Drawsko Pom. reprezentowało trzech sędziów Sensei  Andrzej Tylka 3 Dan, Sensei Rafał Zdyr 1 Dan, Senpai Martyna Liszewska 2 kyu oraz 20 zawodników wraz z dużą grupą rodziców.

W końcowej klasyfikacji zdobyliśmy łącznie 20 medali w tym  8 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Bardzo dobry występ poprzedzony był długimi przygotowaniami oraz dodatkowymi treningami, w których brała udział dużą grupa dzieci i młodzieży.
Szczególne gratulacje należą się zawodnikom , którzy pierwszy raz stanęli na macie i pomimo małego doświadczenia potrafili walczyć z przeciwnikiem, ale także dużym stresem.
Bardzo ładnie zaprezentowała się Varvara Shmahailo zdobywając brązowy medal w kumite 8 lat -30 kg
Bartosz Kurłowicz startując po raz pierwszy w kat.8 lat -30 kg w walkach w kontakcie zdobył złoty medal wygrywając 3 walki oraz medal w kata chłopców 8-9 lat.
Igor Śliwa w swoim pierwszym starcie zdobył srebrny medal w kumite chłopców 10-11 lat ustępując nieznacznie w walce finałowej zawodnikowi ze Szczecinka
Hania Wesołowska debiutująca w kumite w lekkimi kontakcie zdobyła brązowy medal w kat. 8 lat -30 kg.
Benia Łuszczak zdobyła zloty medal w finałowej walce z Anią Kowalik srebrny w kategorii dziewcząt 8 lat +30 kg . Był to także pierwszy start dziewcząt w tej formule  walki.
Iga Kowalik startująca w kategorii 12-13 lat po zaciętych pojedynkach zdobyła srebrny medal w formule walki semi kontaktu.
Swój pierwszy start zanotował Dominik Chyćko, który zdobył brązowy medal w semi kontrakcie w kat. 12-13 lat -45 kg. Brawo Dominik za zaangażowanie w czasie przygotowań oraz decyzję o starcie.
Trzeba wspomnieć o Senpai Piotrze Pierożku, który bardzo dużo wysiłku włożył w przygotowania do swojego pierwszego turnieju w wymagającej kategorii wiekowej 14-15 lat startując z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Piotr nie zdobył medalu, ale doświadczenie, które wyniósł z maty będzie procentować w kolejnych startach.
Medale zdobyli także zawodnicy, którzy posiadają doświadczenie w startach na tatami i potwierdzili swój poziom wyszkolenia:

• Bany Lena brązowy medal w kumite semi kontakt 10-11 lat +45 kg
  • Dorawa Łucja srebrny medal w kumite dziewcząt 12-13 lat w semi kontrakcie.

Podobał się artykuł?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bez medalu, ale z cennym doświadczeniem z turnieju wrócili Grzesiu i Wojtek Kozioł. Brawo chłopaki za waleczna postawę
Serdeczne podziękowania składamy dla rodziców, którzy dowieźli swoje pociechy do Postomina, ale także za żywiołowy doping w czasie trwania zawodów.
Kolejny start już za tydzień w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Brennie ( organizator Klub Karate z Leszna), natomiast 6 kwietnia weźmiemy udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Karate Kyokushin w Złocieńcu.