Zamknij
REKLAMA

Poligon na ORLICZKU

15.52, 25.05.2014 Aktualizacja: 05.34, 26.05.2014
Skomentuj
REKLAMA
Wypadek drogowy, zadymione pomieszczenie, ucięta ręka przy pracy z piłą motorową, próba samobójstwa, użądlenie przez pszczoły kobiety ciężarnej z dzieckiem to symulacje które były przedmiotem ćwiczeń ekip ratowniczych które wstawiły się dziś ( godzina 11.00 dnia 25.05.2014r.) na ORLIKU w Drawsku

Wypadek drogowy, zadymione pomieszczenie, ucięta ręka przy pracy z piłą motorową, próba samobójstwa, użądlenie przez pszczoły kobiety ciężarnej z dzieckiem to symulacje które były przedmiotem ćwiczeń ekip ratowniczych które wstawiły się dziś ( godzina 11.00 dnia 25.05.2014r.) na ORLIKU w Drawsku Pomorskim przy ul. Złocienieckie w II Powiatowych MANEWRACH RATOWNICZYCH "4 MINUTY". Uczestnikami były drużyny 3-osobowe:

  •  OSP Kalisz Pomorski
  •  OSP Czaplinek
  •  OSP Węgorzyno
  •  Rescue ZDR TEAM
  •  Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Rzepczyno
  •  Państwowa Straż Pożarna w Drawsku Pomorskim ( zespół dyżurny w ramach szkolenia ).

Z minuty na minutę temperatura imprezy wzrastała a przeprowadzane symulacje były tak realistyczne że zaskoczył nawet doświadczonych już ratowników. Jednakże poziom uczestniczących ekip ratowniczych stał również na bardzo wysokim poziomie. Każda drużyna została nagrodzona pamiątkowym certyfikatem oraz gadżetami. Nagrody wręczał i podsumował Komendant Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz koordynator projektu Michał Walkiewicz.

Po zajęciach na każdego uczestnika i gości czekał ciepły poczęstunek prosto z grilla i pyszna grochówka. Oprawę muzyczną zapewnił DJ WALDI. Na zakończenie odbyły się pokazy sprzętu ratowniczego oraz pokaz użycia sprzętu hydraulicznego na wcześniej przygotowanym wraku samochodu.

Manewry odbywały się dzięki współpracy Klubu Sportowego "ORLICZEK" oraz stowarzyszenie "ŻAREK" i Państwowa Straż Pożarna Drawsko Pom. Cały projekt dofinansowany jest przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.

Dzisiejsza impreza wsparta został przez: Radio Koszalin, Usługowy Zakład Mechaniki Pojazdowej Mirosław Pawluk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, Państwowa Straż Pożarna w Drawsku Pomorskim.

FOTO GALERIA TYTAJ

Tekst i zdjęcia Tomasz Jasyk

Poniżej przedstawiamy fotki drużyn biorących udział w MANEWRACH 4 MINUTY

 

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%