Zamknij

Awanse na nowe stanowiska

07.05, 05.06.2014 Aktualizacja: 07.10, 05.06.2014
Skomentuj
REKLAMA
W dniu 2 czerwca 2014 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania mł. bryg Roberta Buszty na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim

W dniu 2 czerwca 2014 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania mł. bryg Roberta Buszty na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz mł. bryg. Jacka Dziurdz na stanowisko jego zastępcy. Obecni na apelu byli Starosta Drawski Stanisław Cybula i Wicestarosta Drawski Andrzej Brzemiński. 

Punktualnie o godzi­nie 13:30 dowódca uroczy­sto­ści kpt. Andrzej Podolak zło­żył mel­du­nek Zachodniopomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu nad­bryg. Henrykowi Cegiełce o goto­wo­ści do uroczystego apelu z okazji przyjęcia obo­wiąz­ków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, następ­nie obaj doko­nali prze­glądu pocztu sztan­da­ro­wego i pododdziału.

Jako pierwszy głos zabrał p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim mł. bryg. Robert Buszta, który przy­wi­tał przy­by­łych na uro­czy­stość gości: nad­bryg. Henryka Cegiełkę - Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, Stanisława Cybulę - Starostę Drawskiego, wraz z zastępcą Andrzejem Brzemińskim, mł. insp. Jarosława Smolarka - Komendanta Powiatowego Policji w Drawsku Pomorskim, płk. Marka Gmurskiego - Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim, Renatę Effenberg-Nawrot, Czesława Falińskiego, Andrzeja Kaczorkiewicza oraz Jana Błachutę - Przewodniczących Rad Miejskich i Gminnych, Marka Tobiszewskiego - Zastępcę Burmistrza Drawska Pomorskiego, Michała Hypkiego - Burmistrza Kalisza Pomorskiego, Zbigniewa Dudora - Zastępcę Burmistrza Czaplinka, Wacława Micewskiego - Wójta Ostrowic, Jana Szewczyka - Wójta Wierzchowa, Adama Czernikiewicza - Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP, Zbigniewa Marka - Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim, Marka Załuskowskiego - byłego Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim, Ireneusza Adamczyka - Przewodniczącego Komisji Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Powiatu, Komendantów Miejsko-Gminnych i Gminnych OSP z Powiatu Drawskiego, Komendantów Powiatowych PSP z Łobza, Świdwina, Szczecinka i Wałcza, Naczelnika WOSz PSP w Bornem Sulinowie.

Po przy­wi­ta­niu gości odczy­tany został akt, którym Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał mł. bryg. Roberta Busztę na stanowisko Komen­danta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Zgodnie z cere­mo­nia­łem pożar­ni­czym uroczystego przyjęcia obowiązków doko­nano przed sztan­da­rem drawskiej komendy, po czym Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki nadbryg. Henryk Cegiełka przy­jął mel­du­nek od mł. bryg. Roberta Buszty o przejęciu obo­wiąz­ków Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim.

Następnie odczy­tany został akt powołania mł. bryg. Jacka Dziurdz na stanowisko Zastępcy Komen­danta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, po czym powołany zameldował Zachodniopomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej o przejęciu obo­wiąz­ków.

Kolejnym punktem uroczystości było nadanie odznaczeń i medali:

Za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej, Minister Spraw Wewnętrznych uhonorował st. ogn. Jacka Cirzniewskiego BRĄZOWĄ ODZNAKĄ "ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOZAROWEJ"; Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj. zachodniopomorskiego ZOSP RP odznaczyło st. ogn. Rafała Bołtacza BRĄZOWYM MEDALEM ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA; Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej za szczególne zaangażowanie w służbie wyróżnił sekc. Jana Szokalskiego NAGRODĄ PIENIEŻNĄ.

Po zasad­ni­czej czę­ści apelu głos zabrał nadbryg. Henryk Cegiełka, uzasadniając w swym wystąpieniu powyższe powołania z zaznaczeniem, że od tej pory odpowiedzialność za dalszy rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie Powiatu Drawskiego jest w rękach nowego komendanta i jego zastępcy. Zwrócił się również z prośbą do funkcjonariuszy i pracowników drawskiej komendy o pomoc i wyrozumiałość w pierwszych miesiącach służby z nowymi przełożonymi, co pozwoli na wypracowanie właściwych mechanizmów dalszej współpracy.

Starosta Drawski Stanisław Cybula w imieniu swoim i samorządowców z poszczególnych gmin życzył, aby dalsza współpraca kontynuowana była na poziomie nie mniejszym niż dotychczas, co będzie gwarancją dalszej poprawy bezpieczeństwa dla mieszkańców powiatu drawskiego i turystów odwiedzających nasz powiat. 

Pod koniec uroczystości w imieniu przybyłych komendantów powiatowych głos zabrał bryg. Roman Artyński ze świdwińskiej komendy. Po zakończeniu uroczystego apelu wszyscy funkcjonariusze i pracownicy pogratulowali awansów i życzyli pomyślności dla nowego komendanta i jego zastępcy.

                                                kpt. Michał Bany
                                                specjalista ds. kontrolno - rozpoznawczych
                                                KP PSP Drawsko Pomorskie

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%