Zamknij
REKLAMA

Z policyjnej kroniki !

09.30, 05.10.2014 Aktualizacja: 09.41, 05.10.2014
Skomentuj
REKLAMA
Ryby znalazł w lesie?,"Perfumowana" kradzież, Przy ognisku o bezpieczeństwie, Zlikwidowali plantację marihuany, Pechowe znaleziska, 38 zarzutów dla osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców, Miała oddać ale nie oddała, O bezpieczeństwie z seniorami,

Amerykanie z wizytą na złocienieckim Komisariacie

Przedstawiciele amerykańskiej armii odwiedzili Komisariat Policji w Złocieńcu.

Goście zapoznali się z warunkami służby naszych policjantów oraz nawiązali kontakty służbowe z Komendantem Komisariatu podinsp. Norbertem Gorzyńskim.

Stacjonujące w Jednostce Wojskowej w Budowie wojska amerykańskie będą przebywały na naszym terenie jeszcze przez kilka miesięcy.

Dlatego też ważne jest aby współpraca między służbami odbywała się bez żadnych problemów i zakłóceń.

Dobry kontakt przełożonych z pewnością wpłynie na współpracę między służbami ale również zagwarantuje przestrzeganie przez naszych gości miejscowego prawa, które niewątpliwie różni się od tego znanego nam z amerykańskich filmów.

O bezpieczeństwie z seniorami

Po raz kolejny policjanci spotkali się ze złocienieckimi seniorami. Bezpieczeństwo na drodze i we własnym domu to temat przewodni spotkania zorganizowanego przez miejscową bibliotekę.

W minioną środę w złocienieckiej bibliotece odbyło się spotkanie z miejscowymi seniorami. To już kolejne spotkanie realizowane w ramach programu "bezpieczny senior". Tym razem oprócz zagadnień dotyczących tzw. oszustw metodą na wnuczka policjanci zwrócili również uwagę na inne zagrożenia czyhające na starsze osoby. Co jakiś czas słyszymy o przypadkach kiedy to tak zwani domokrążcy są sprawcami "znikających" z mieszkań starszych osób pieniędzy lub kosztowności. Często dobrotliwość, gościnność i nadmierne zaufanie sprawiają, że osoby starsze padają ofiarą czyhających na okazję przestępców. Dlatego też podczas spotkania policjanci przestrzegali przed wpuszczaniem do mieszkania osób obcych, przed podpisywaniem umów i innych dokumentów, których starsi ludzie nie są w stanie dokładnie przeczytać lub zrozumieć oraz przed korzystaniem z różnorodnych "ofert" proponowanych przez jak się często okazuje "fałszywych" urzędników lub pracowników różnych instytucji. Mundurowi przypomnieli również o właściwym zabezpieczeniu mieszkań przed włamywaczami.

Spotkanie z seniorami było również okazją do rozmowy o bezpieczeństwie na drodze. Szczególną uwagę zwrócono na pijanych kierowców oraz omówiono możliwości i sposoby uniemożliwienia im kierowania pojazdem. Szybka reakcja i powiadomienie policjantów o takiej sytuacji może zapobiec nieszczęściu. Uczestnicy spotkania otrzymali materiały profilaktyczne dotyczące programu bezpieczny senior i jak uchronić mieszkanie przed włamaniem. Otrzymali również serduszka "stop wariatom drogowym" i naklejki "nigdy nie jeżdżę po alkoholu", którymi podzielą się z ze swoimi bliskimi i znajomymi, którzy są kierowcami i jeżdżą po naszych drogach.

Miała oddać ale nie oddała.

Drawscy policjanci zatrzymali 62-latkę, która przywłaszczyła portfel wraz pieniędzmi i dokumentami. Zamiast oddać go właścicielce zabrała go ze sobą.

Do drawskich policjantów zwróciła się 21-letnia mieszkanka gminy Złocieniec. Kobieta twierdziła, że podczas robienia zakupów w jednym z drawskich marketów nagle zniknął jej portfel a wraz z nim pieniądze i dokumenty. Jak wynikało z jej relacji była pewna, że miała portmonetkę gdy przebywała w sklepie. Dlatego też o pomoc w jego szukaniu poprosiła kierownika sklepu. Mężczyzna sprawdził nagranie z monitoringu. Okazało się, że jedna z kamer zarejestrowała moment gdy stojącej w kolejce 21-latce portfel upadł na podłogę po czym kobieta stojąca za nią podnosi go i wychodzi ze sklepu.

Również policjanci zapoznali się z tym nagraniem i na jego podstawie szybko ustalili personalia nieuczciwej znalazczyni.

62-latka zaskoczona wizytą mundurowych najpierw twierdziła, że miała zamiar portfel oddać jednak na pytanie dlaczego tego nie zrobiła już nie potrafiła odpowiedzieć.

Drawszczanka usłyszała zarzuty przywłaszczenia i ukrywania cudzych dokumentów.

Za te czyny grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Kobieta odpowie również za kradzież pieniędzy znajdujących się w portfelu. Za to wykroczenie grozi jej kara grzywny lub ograniczenia wolności.

 

38 zarzutów dla osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców

Policjanci CBŚ wspólnie z policjantami z Drawska Pomorskiego w ramach prowadzonego postępowania, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Koszalinie zatrzymali 21 osób wywodzących się według ustaleń ze środowiska zachodniopomorskich pseudokibiców. Mężczyznom przedstawiono  38  zarzutów związanych m.in. z posiadaniem  i handlem znaczną ilością  narkotyków, udzielaniem środków odurzających, w tym osobom nieletnim oraz wymuszenia rozbójniczego. Sześciu z nich zostało tymczasowo aresztowanych, czterech nadal przebywa w areszcie.

Kryminalni z Drawska Pomorskiego uzyskali w październiku ubiegłego roku informację o osobach z rejonu Kalisza Pomorskiego, którzy mogą rozprowadzać środki odurzające wśród kibiców jak i piłkarzy lokalnych drużyn.

Już na początku sprawy policjanci podejrzewali, iż osoby te mogą być też związane z grupą   zachodniopomorskich pseudokibiców. W sprawę zaangażowali się funkcjonariusze z CBŚ.

To właśnie wspólna praca funkcjonariuszy CBŚ i drawskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania  21 osób, które rozprowadzały środki odurzające. Jak się okazało podejrzani to mężczyźni w wieku od 18 do 35 lat, powiązani według ustaleń policjantów z grupą zachodniopomorskich pseudokibiców. W trakcie pracy policjanci zgromadzili materiał dowodowy na podstawie którego zatrzymanym  przedstawiono łącznie 38 zarzutów. Dotyczą one  m.in.  udziału  w obrocie znaczną ilością narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,  udzielaniem środków odurzających, w tym osobom  małoletnim i posiadania znacznej ilości środków odurzających, uprawy konopi oraz wymuszenia rozbójniczego.

Policjanci na podstawie pracy operacyjnej jak i procesowej ustalili, że  podejrzani wprowadzili na rynek środki odurzające w postaci marihuany, amfetaminy. Mieli przy sobie także extasy oraz  grzyby  halucynogenne.

Wobec zatrzymanych stosowano w śledztwie szeroki wachlarz środków zapobiegawczych, począwszy od tymczasowych aresztowań, poprzez policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju a także poręczenia majątkowe na łączną sumę 28 tysięcy złotych. Zabezpieczono również mienie o wartości ponad 33 tysięcy  złotych.

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała  do Sądu dwa akty oskarżenia zawierające 38 zarzutów wobec 21 podejrzanych w tym śledztwie osób.

Zródło: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

 

Pechowe znaleziska.

Złocienieccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży metalowego rusztowania. Okazało się że kilka dni temu ukradł też rower.

Wczoraj rano złocienieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że z jednej z budów w centrum miasta zniknęło sześć metalowych przęseł rusztowania. Pracownicy przed weekendem złożyli rusztowanie na terenie budowy i gdy w poniedziałek chcieli rozpocząć pracę okazało się że brakuje kilku elementów. Funkcjonariusze zaczęli od sprawdzenia miejscowych skupów złomu. Tam spotkali mężczyznę, który w worku przywiózł metalowe elementy swoim wyglądem odpowiadające poszukiwanemu mieniu. Mężczyzna zaskoczony pytaniami policjantów szybko wyjaśnił, że towar dał mu kolega, który wysłał go na skup złomu zapewniając, że towar jest legalny- bo znaleziony.

Jednocześnie policjanci dotarli na miejsce gdzie skradzione przęsła były schowane. W ustronnym miejscu, nad jeziorem przy pracy funkcjonariusze zastali 43-letniego mieszkańca Złocieńca oraz jego kolegę. Obaj ciężko pracowali przy rozmontowywaniu kolejnej partii ukradzionego rusztowania. Jak się okazało to 43-latek był sprawcą tej kradzieży a swoim niczego nieświadomym pomocnikom wmówił, że przęsła znalazł więc teraz trzeba je tylko podzielić i sprzedać.

Mający w swoim organizmie ponad promil alkoholu 43-latek trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj usłyszy dwa zarzuty kradzieży mienia. Mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież rusztowania ale też za mającą miejsce kilka dni wcześniej kradzież roweru. Jednoślad zdążył już spieniężyć w jednym z miejscowych skupów złomu.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5 a za wykroczenie karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywnę.

43-latek był już w przeszłości karany za podobne czyny. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

 

Zlikwidowali plantację marihuany

Działania drawskich policjantów zapobiegły wypłynięciu na rynek co najmniej kilkuset działek marihuany. Plantacja w środku lasu została zlikwidowana.

Drawscy policjanci opierając się na zebranych informacjach operacyjnych zlokalizowali a następnie zlikwidowali plantację konopi indyjskich.

Usytuowana w leśnych ostępach uprawa nie doczekała zbiorów. Funkcjonariusze w sumie wyrwali 28 krzewów, których wysokość sięgała ponad 2 metry.

Waga ujawnionych konopi przekroczyła łącznie 40 kilogramów.

Zabezpieczone podczas policyjnych działań rośliny zostaną zniszczone. Tym samym nielegalny środek odurzający nie trafi do potencjalnych użytkowników.

Przy ognisku o bezpieczeństwie

Najpierw omówienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze a potem wspólna zabawa przy ognisku. Tak wyglądało spotkanie drawskich policjantów z uczniami czaplineckiej podstawówki.

Wczoraj drawscy policjanci ruchu drogowego, dzięki inicjatywie Urzędu Miejskiego w Czaplinku spotkali się z uczniami klas IV-VI czaplineckiej podstawówki. Niestety pogoda nie dopisała i zaplanowane na ten dzień konkurencje sprawnościowe trzeba było odwołać.

Spotkanie zostało zorganizowane na terenie ośrodka sportów wodnych. Tam przy palącym się ognisku policjanci przypomnieli najważniejsze zasady poruszania się po drogach. Przypomnieli o obowiązkach pieszego, osoby poruszającej się rowerem ale też zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci przewożonych przez rodziców prywatnymi samochodami oraz tzw " gimbusami".

Mundurowi szczególna uwagę poświęcili na omówienie przepisów dotyczących noszenia odblasków. Poprosili młodych uczestników spotkania, aby nabytą własnie wiedzą podzieli się również ze swoimi rodzicami i bliskimi po powrocie do domu.

Funkcjonariusze w ramach programu "Stop wariatom drogowym" rozdali uczniom serduszka, instruując aby napisali na nich życzenia dla swoich rodziców- kierowców.

Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym za co byli nagradzani drobnymi upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.

Po wyczerpującej części szkoleniowej wszyscy mogli się posilić przygotowanym przez czaplinecki Urząd Miejski poczęstunkiem.

"Perfumowana" kradzież

Drawscy policjanci zatrzymali kobietę, która przez kilka miesięcy okradała swojego znajomego. Kosmetyki i ubrania warte ponad 10 tysięcy złotych odsprzedawała za grosze.

Dwa dni temu do drawskiej komendy zgłosił się mężczyzna twierdząc, że został okradziony na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. 53-latek oświadczył, że nie mieszka w Drawsku Pomorskim ale tu posiada swoje rzeczy, które przechowuje między innymi na strychu i w piwnicy budynku wielorodzinnego, w którym kiedyś mieszkał. Wśród tych rzeczy znajdowały się nowe ubrania męskie oraz markowe kosmetyki, które pozostały mu po zakończeniu działalności handlowej.

Mężczyzna już jakiś czas temu zauważył, że towaru ubywa jednak nie wiedział co się dzieje i kto jest temu winien. Dopiero podczas jednej z ostatnich wizyt w byłym miejscu zamieszkania postanowił o całej sprawie powiadomić policjantów.

Jak się okazało za znikniecie kosmetyków i odzieży odpowiedzialna jest 59-letnia znajoma pokrzywdzonego. Kobieta wiedziała o "towarze" i miejscu jego przechowywania. Wiedziała również, że znajomy często wyjeżdża za granicę. Postanowiła więc skorzystać z okazji i od grudnia minionego roku systematycznie podbierała perfumy, fluidy, maskary i inne rzeczy a następnie odsprzedawała je za niewielkie kwoty. Część z nich rozdała w formie prezentów. Brak zdecydowanej reakcji znajomego zachęcał ją do dalszego działania. Podczas jednej z wizyt 53-latka w domu, kobieta ukradła mu również torbę z artykułami spożywczymi, które przygotował sobie na kolejny zagraniczny wyjazd.

Dzisiaj 59-latka usłyszała cztery zarzuty kradzieży mienia.

Do wszystkich zarzucanych czynów przyznała się. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

 

Ryby znalazł w lesie?

Drawscy policjanci w kontrolowanym golfie znaleźli ponad 50 kilogramów ryby oraz sieci o łącznej długości ponad 700 metrów.

Wczoraj drawscy policjanci pojechali w rejon jeziora Przytonek gdzie jak wynikało z otrzymanej informacji nieznani mężczyźni nielegalnie łowią ryby.

Policjanci pozostawili radiowóz przy drodze i pieszo ruszyli w stronę jeziora. Po drodze napotkali jadącego od strony wody golfa.

Zatrzymali go więc do kontroli. W bagażniku pojazdu znaleźli sześć worków a w nich ryby jeszcze nie po wyjmowane z sieci. W sumie policjanci zabezpieczyli 710 metrów sieci typu wonton oraz 7 szczupaków, 91 leszczy, 57 okoni i jedną płotkę.

Kierujący golfem 22-latek twierdził, że razem ze swoją znajomą był na grzybach i właśnie podczas grzybobrania, na brzegu jeziora znalazł sieci z rybami.

Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania narzędzi połowowych i ostatecznie przyznał się do jego popełnienia.

Za to wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny, nawiązka oraz przepadek zabezpieczonych narzędzi połowowych.

INFO

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%