Zamknij

Co dalej ze SZPITALEM w DRAWSKU POMORSKIM

11.12, 20.11.2014 Aktualizacja: 15.30, 20.11.2014
Skomentuj
REKLAMA
O szpitalu w Drawsku Pomorskim można było przeczytać wiele artykułów w rożnych mediach. Natomiast już pod koniec lutego 2014r o sprawie szpitala i jego nieudolnego funkcjonowania, MAGAZYN DRAWSKI informował już wiele razy

O szpitalu w Drawsku Pomorskim można było przeczytać wiele artykułów w rożnych mediach. Natomiast już pod koniec lutego 2014r o sprawie szpitala i jego nieudolnego funkcjonowania, MAGAZYN DRAWSKI informował już wiele razy - artykuł TUTAJ oraz TUTAJ.

Wtedy władze Powiatu Drawskiego zbagatelizowali sprawę aż do dnia 7 listopada 2014r. gdzie to na posiedzeniu Zarząd Powiatu Drawskiego postanowił wypowiedzieć umowę dzierżawy obecnej spółce "SZPITALE POLSKIE".

Z wypowiedzi jakiej udzielił nam obecny Wice Starosta Andrzej Brzemiński wynika że sytuacja szpitala w momencie wypowiedzenia umowy była delikatnie mówiąc niepokojąca w stosunku do operatora szpitala.

Wypowiedzenie umowy nie znaczy to że szpital przestanie istnieć lub istnieje możliwość jego likwidacji. Wręcz przeciwnie. Władze Starostwa Powiatowego mają 3 miesiące na utworzenie spółki zarządzającej szpitalem lub wybrać nową spółkę prywatną która ma większe doświadczenie i z powodzeniem administrują szpitalami w całej Polsce a mamy już kilka takich spółek zainteresowanych naszym szpitalem. Jednak jest to dla nas opcja ostateczne gdyż chcielibyśmy aby szpital w Drawsku Pomorskim był jednak pod kontrolą Powiatu Drawskiego z utworzoną spółką na wzór tej jaką utworzyliśmy ratując przed likwidacją PKS Złocieniec. Taką jednak decyzję muszą podjąć nowo wybrana władza Powiatu Drawskiego.

Do państwa dyspozycji załączamy pismo wypowiedzenie umowy oraz pismo radcy prawnego o zasadności i prawidłowym działaniu Zarządu Powiatu Drawskiego.

O sytuacji szpitala będziemy państwa na bieżąco informować.

Tekst Tomasz Jasyk

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%