Zamknij
REKLAMA

Areszt dla włamywacza

15.47, 01.12.2014 Aktualizacja: 17.00, 01.12.2014
Skomentuj
REKLAMA
Drawscy policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza. 38-latek decyzją sądu na trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu. Kilka dni temu dzięki zebranym informacjom operacyjnym w ręce drawskich policjantów trafił 38-letni mieszkaniec gminy Pyrzyce.

Drawscy policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza. 38-latek decyzją sądu na trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu.

Kilka dni temu dzięki zebranym informacjom operacyjnym w ręce drawskich policjantów trafił 38-letni mieszkaniec gminy Pyrzyce.

Mundurowi od jakiegoś już czasu podejrzewali go o włamania, jakie miały miejsce na terenie gminy Drawsko Pomorskie. Jak wynika ze zgromadzonych w tej sprawie materiałów, swoją przestępczą działalność na naszym terenie rozpoczął w kwietniu minionego roku. Wówczas przez wybite okno wszedł do wolno stojącego domu, skąd ukradł pieniądze, alkohol i biżuterię. Ponownie dał o sobie znać w październiku tego roku, gdzie w tej samej miejscowości, także przez okno włamał się do budynku mieszkalnego. W tym przypadku jego łupem również padły między innymi pieniądze i biżuteria.

Jak ustalili funkcjonariusze 38-latek okradał także mieszkania w Drawsku Pomorskim. Zawsze gdy wchodził do cudzego mieszkania szukał pieniędzy i biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Nie pogardził również myśliwskimi nożami, perfumami czy alkoholem.

Mieszkaniec gminy Pyrzyce pojawiał się na naszym terenie od czasu do czasu. Przyjeżdżał aby odwiedzić znajomych. To właśnie podczas tych wizyt łamał prawo. Impulsem do działania był widok wychodzących z mieszkania właścicieli, którzy zamykali drzwi na klucz. 38-latek wiedział więc, że mieszkanie jest puste i można działać.

W miniony czwartek został zatrzymany w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Drawska Pom.

Mężczyzna przyznał się w sumie do czterech kradzieży z włamaniem.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, między innymi około 15 tysięcy złotych, 1400 euro, myśliwskie noże czy perfumy.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Wszystkich włamań mężczyzna dokonał w warunkach recydywy. Za ich popełnienie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

INFO

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%