Zamknij

Pierwsze posiedzenie Rady Powiatu i Rady Miasta Drawska Pomorskiego.

15.17, 02.12.2014 Aktualizacja: 15.49, 02.12.2014
Skomentuj
REKLAMA
W wyniku wyborów samorządowych które odbyły się 16 listopada 2014r wybraliśmy Radnych Powiatu oraz Radnych i Burmistrza Miasta i Gminy Drawska Pomorskiego. Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Koszalinie w dniu 1 grudnia 2014r została zwołana 1 inauguracyjna Rada Miejska oraz Rada Powiatu

W wyniku wyborów samorządowych które odbyły się 16 listopada 2014r wybraliśmy Radnych Powiatu oraz Radnych i Burmistrza Miasta i Gminy Drawska Pomorskiego. Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Koszalinie w dniu 1 grudnia 2014r została zwołana 1 inauguracyjna Rada Miejska oraz Rada Powiatu w Drawsku Pomorskim.

Sesja Rady Miejskiej odbyła o godz. 11.00 w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego przy ul. Dworcowej 2 w Drawsku Pomorskim.

Podczas uroczystego posiedzenia Rady Miasta po otrzymaniu zaświadczeń o wyborze na Radnego Miasta i ślubowaniu, radni dokonali wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących a są nimi:

- Ireneusz Gendek - przewodniczym

- Włodzimierz Matusiak - wiceprzewodniczący

- Eugeniusz Storoniak - wiceprzewodniczący

I na koniec sesji Pan Zbigniew Ptak otrzymał zaświadczenie o wyborze na Burmistrza Miasta i Gminy Drawsko Pomorskie na kolejne 4 lata oraz wobec Radnych Miasta i obecnych zaproszonych gości złożył ślubowanie.

Warto też dodać że najmłodszym radnym tej kadencji jest Michał Skrzypczak a najstarszym Zofia Nowicka. W śród wybranych Radnych Miasta i Gminy Drawska Pomorskiego znalazły się 4 osoby które po raz pierwszy debiutują w roli radnego - Michał Skrzypczak, Tomasz Walkiewicz, Artur Wiski oraz Regina Malec. I myślę że na koniec dodać należy że 12 radnych pochodzą z tego samego komitetu wyborczego co Pan Burmistrz Zbigniew Ptak. ( Nasza Gmina Nasz Powiat - To My).

Również tego samego dnia została zwołana 1 inauguracyjna Rady Powiatu w Drawsku Pomorskim. która odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim przy Placu Elizy Orzeszkowej 3. o godzinie 12.00.

Radni Powiatu również otrzymali zaświadczenia o wyborze na Radnego Powiatu oraz złożyli ślubowanie. Przewodnim tematem 1 sesji inauguracyjnej był wybór nowych władz powiatu.

Przewodniczącym Rady Powiatu wybrany został:

- Stanisław Mikołajczyk z KW Polskie Stronnictwo Ludowe.

Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Drawskiego zostali:

- Marek Banaszek (KW PSL)

- Wiktor Woś (KWW Lokalne Porozumienie Samorządowe

Na funkcję Starosty Drawskiego został wybrany

- Stanisław Kuczyński (KW PSL),

Wicestarosty

- Jacek Kozłowski (PO).

W skład Zarządu Powiatu Drawskiego weszli:

- Janina Jung (PSL)

- Karol Korczyński (Nasza Gmina Nasz Powiat To MY)

- Janusz Garbacz (Nasza Gmina Nasz Powiat To MY)

Na koniec Radnym Powiatu oraz Radnym Miasta i Gminy Drawska Pomorskiego życzę aby słowa ślubowania nie były tylko wypowiedzianymi pustymi słowami i rzeczywiście SŁUŻYLI z godnością na rzecz społeczeństwa Drawska Pomorskiego Gminy oraz Powiatu.

Tekst i zdjęcia Tomasz Jasyk

 

 

FOTO Starosta Powiatu Drawskiego                                        FOTO Wicestarosta Powiatu Drawskiego

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%