Zamknij

FUNDACJA BGŻ dla absolwentów gimnazjów.

20.04, 06.03.2014
Skomentuj
REKLAMA
3 marca rozpoczęła się rekrutacja do XII edycji programu stypendialnego Fundacji BGŻ - "Klasa BGŻ".

Fundacja BGŻ zaprasza gimnazjalistów do aplikowania o stypendium Klasy BGŻ

3 marca rozpoczęła się rekrutacja do XII edycji programu stypendialnego Fundacji BGŻ - "Klasa BGŻ". O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z miejscowości powiatowych i mniejszych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2014/2015 do programu będzie mogło dołączyć 50 uczniów.

Ogólnopolski projekt edukacyjny "Klasa BGŻ" realizowany od 2003 roku oferuje 4-letnie wsparcie uzdolnionym absolwentom gimnazjów z małych miejscowości z całej Polski. Uczeń zakwalifikowany do programu otrzymuje pełne finansowanie trzech lat nauki w liceum (w tym opłata za internat, wyżywienie, komitet rodzicielski, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, zajęcia dodatkowe) oraz możliwość uzyskania stypendium pomostowego na I roku studiów.

W ciągu 10 lat programu, ponad 520 młodych otrzymało wsparcie finansowe na rozwój i edukację w 5 prestiżowych liceach w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni i Szczecinie.

"Moi stypendyści BGŻ to zdolni, pracowici, o wysokich aspiracjach młodzi ludzie, którzy z wielkim zaangażowaniem wykorzystują możliwości jakie stworzyła im Fundacja BGŻ. Ich postawa, zachowanie i osiągnięcia świadczą, że pieniądze Fundacji są mądrą i skuteczną inwestycją. Uczniowie Klasy BGZ swoim zapałem i pracą nie tylko osiągają wiele, ale udowodniają, że przejęta w naszej szkole dewiza VIR HONESTUS ET BONUS CIVIS - Człowiek godziwy i dobry obywatel ma we współczesnym świecie wciąż rację bytu." - powiedział Wiesław Kosakowski, Dyrektor L.O. im Marynarki Wojennej w Gdyni.

"Dzięki projektowi przełamałam nieśmiałość i pokonałam poczucie, że jeden głos nie ma znaczenia. Otworzyłam się na wiele nowych rzeczy, możliwości, przełamałam swoje bariery" - mówi Anna Adamiuk, stypendystka Klasy BGŻ z Warszawy. Projekt oprócz wiary w innych dał mi wiarę w siebie;, wiarę, że osoba z małej wioski, z niebogatej rodziny też może zaistnieć. Od dzieciństwa bowiem marzyłam, by kimś być, do czegoś dojść" - mówi Paulina Karaś, stypendystka Klasy BGŻ z Krakowa.

Choć program rozpocznie się dopiero we wrześniu 2014 r, już w lipcu, przed przystąpieniem do nauki, nowi uczniowie Klasy BGŻ spotkają się na letnim obozie w Warszawie, gdzie w formie interaktywnych gier i zabaw będą intensywnie uczyć się angielskiego odkrywając swoje talenty i pasje, poznając siebie nawzajem i najciekawsze miejsca w Warszawie.

Rekrutacja potrwa do 7 kwietnia 2014 r. (z wyjątkiem liceum w Krakowie, gdzie rekrutacja trwa do 30 kwietnia).

Każdy uczeń gimnazjum, który spełnia kryteria, może zgłosić się do programu za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie: http://www.fundacja.bgz.pl/klasa_bgz/Aplikacja_on_line.html

Więcej o Fundacji BGŻ: www.fundacja.bgz.pl

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%