Zamknij
REKLAMA

Z policyjnej kroniki !

09.40, 16.12.2014 Aktualizacja: 09.42, 16.12.2014
Skomentuj
REKLAMA
Drawski dzielnicowy na gorącym uczynku zatrzymał trzech mężczyzn nielegalnie wycinających drzewa. W aucie mieli piły i część skradzionego mienia. Będący w terenie dzielnicowy otrzymał informację, że w pobliskim lesie ktoś nielegalnie wycina drzewa. Policjant natychmiast pojechał we wskazane miejsce.

Dla zabawy.

Złocienieccy policjanci interweniowali w sprawie kradzieży sklepowej. Zaskoczył ich nie tylko wiek sprawców ale również rodzaj skradzionego towaru.
Wczoraj policjanci ze Złocieńca otrzymali kolejne, typowe zgłoszenie dotyczące ujęcia sprawców kradzieży sklepowej. Kiedy jednak mundurowi przybyli na miejsce okazało się, że sprawa znacząco różni się od tych codziennie zgłaszanych przez pracowników okolicznych sklepów.
Okazało się bowiem, że kradzieży dokonał 12-latek w towarzystwie 13-latka a ich łupem były 2 półlitrowe butelki popularnego alkoholu.
Chłopcy nie byli skorzy do wyjaśnień skąd ten pomysł. Wymijająco twierdzili, że to tak, dla zabawy. Nikomu jednak do śmiechu nie było tym bardziej, że stan 13-latka wzbudził poważne zastrzeżenia mundurowych.
Jego chwiejny krok i niewyraźna mowa wskazywały, że młody człowiek może być pod wpływem alkoholu.
Funkcjonariusze w obecności opiekuna prawnego próbowali sprawdzić stan trzeźwości chłopca jednak młody człowiek nie był w stanie skutecznie wdmuchnąć powietrza w urządzenie pomiarowe.
Obaj chłopcy trafili pod opiekę rodziców. O całym zdarzeniu zostanie poinformowany Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

Zatrzymani na gorącym uczynku.

Drawski dzielnicowy na gorącym uczynku zatrzymał trzech mężczyzn nielegalnie wycinających drzewa. W aucie mieli piły i część skradzionego mienia.
Będący w terenie dzielnicowy otrzymał informację, że w pobliskim lesie ktoś nielegalnie wycina drzewa. Policjant natychmiast pojechał we wskazane miejsce. Na widok radiowozu trzech mężczyzn pospiesznie wsiadło do białego sprintera i zaczęli uciekać. Ich rajd nie trwał jednak długo.
Nieznajomość terenu spowodowała, że zatrzymali się w pobliskich zaroślach.
Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.
Jak się okazało wycinali kasztanowce. W ich busie policjanci znaleźli piły motorowe oraz część pozyskanego drewna.
Mieszkańcy gminy Tychowo i Barwice usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

INFO

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%