Zamknij

RELACJA z wizyty P. J. Kaczyńskiego prezesa PIS

09.09, 18.03.2014 Aktualizacja: 18.18, 18.03.2014
Skomentuj
REKLAMA
".... należy skończyć z kolesiostwem i układami. Takie układy powodują korupcję. Należy z tym walczyć bo ta choroba to gangrena która zniszczy Polaków i Polskę...."

".... należy skończyć z kolesiostwem i układami. Takie układy powodują korupcję. Należy z tym walczyć bo ta choroba to gangrena która zniszczy Polaków i Polskę...."

".... jeżeli chcemy wygrać wybory należy dobrze przyglądać się prac komisji wyborczych, robić zdjęcia i przeanalizować wyniki a nawet złapać za rękę jeżeli stwierdzimy fałszerstwo, to nasz obowiązek...."

Te słowa P. Jarosława Kaczyńskiego Prezesa PIS wywołały na sali gromkie owacje.

Dnia 16.03. 2014r. na sali gimnazjum w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie zainteresowanych z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości P. Jarosławem Kaczyńskim.

Na sali pojawiło się łącznie około 500 osób. To mieszkańcy między innymi Wałcza, Świdwina, Czaplinka, Złocieńca, Szczecinka, Połczyna Zdroju, Drawska Pom oraz okolice Drawna i Choszczna. To przedstawiciele sympatyków PIS a także nadleśnictwa, pielęgniarek, PKS Złocieniec. Na sali byli obecni również:

Poseł Czesław Hoc - szef struktur PIS okręgu Koszalińskiego

Marek Gróbarczyk - europoseł

Stefan Strzałkowski - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Mariusz Nagórski - pełnomocnik PIS Powiatu Drawskiego - organizator spotkania.

Burmistrz Węgorzyna i Burmistrz Miasta i Gminy Drawska Pom.

Przed wystąpienie P. J. Kaczyńskiego swoje przemówienie wygłosił Poseł Czesław Hoc który przedstawił program PIS w odniesieniu do naszego regionu. I tu poruszana została sprawa PKS Złocieniec ( groźba likwidacji ) o bardzo ciężkiej sytuacji szpitala w Połczynie Zdroju, Świdwinie oraz w Drawsku Pom. O sytuacji lasów państwowych i jej próbie wyprzedania oraz energetyki.  P. Hoc wyjaśnił również sytuację nierównego traktowania Polski w Unii Europejskiej podawając za przykład stocznię Szczecińską a dwoma stoczniami w Niemczech - otrzymując pomoc na rozwój od państwa niemieckiego - a polska stocznia takiej pomocy nie otrzymała ponieważ obecny rząd był w tych sprawach nieudolny. I sprawa wyprzedawania POLSKIEJ ziemi za marne grosze obcokrajowcom, których to na naszym terenie jest ogromnie dużo.

Po przemowie P. Hoca na sali pojawił się główny gość P. Jarosław Kaczyński który przywitany był na stojąco i gromkimi oklaskami.

P. Jarosław Kaczyński jak sam powiedział w ogromnym skrócie przedstawił program polityczny partii Prawa i Sprawiedliwości. Mowa była o możliwościach ( nie obietnicach ) naprawy gospodarki polski - wstrzymania migracji zwłaszcza młodych ludzi za pracą. Poruszana została również sprawa sądownictwa oraz szkolnictwa. ( likwidacja gimnazjów i powrót do podstawówki w formie ośmio klasowej - nacisk na wykształcenie zawodowe ) Polityka prorodzinna ma być bardziej przyjazna rodzinie. Sprawa służby zdrowia i kategoryczne zakaz wyprzedawania w ręce prywatne szpitali - to sprawa bardzo ważna łącznie z ich późniejszym funkcjonowaniem i przyznawaniem pieniędzy na leczenie pacjentów w tych szpitalach . Polityka zagraniczna jak wyraził się P. J. Kaczyński praktycznie nie istnieje - bo co to za polityka jak obecna polityka idzie z nurtem... nie mamy nic do powiedzenia tylko zgadzamy się na to co nam powiedzą i zaproponują. Prezes PIS również wspomniał o możliwości stworzenia w naszym regionie województwa środkowopomorskiego. Ważnym aspektem przemówienia pana prezesa była sprawa możliwości na REALNE znalezienia środków na wymienione wyżej problemy.

Jak zapowiedział prezes PIS będzie walka z korupcją i dochodzenie do wyjaśnień w wielkich aferach jakie miały miejsce w naszym kraju ".... należy skończyć z kolesiostwem i układami. Takie układy powodują korupcję. Należy z tym walczyć bo ta choroba to gangrena która zniszczy Polaków i Polskę...."

Ważną sprawą również jaką poruszył P. J. Kaczyński to same wybory na które trzeba iść aby zrealizować to o czym mówił i również należy zwrócić uwagę na komisje wyborcze ".... jeżeli chcemy wygrać wybory należy dobrze przyglądać się prac komisji wyborczych, robić zdjęcia i przeanalizować wyniki a nawet złapać za rękę jeżeli stwierdzimy fałszerstwo, to nasz obowiązek...." - podał przykłady zaistniałych wypadków które miały miejsce w poprzednich wyborach. I tu również stwierdził że najgorzej jest jeżeli chodzi o wybory samorządowe.

Na koniec zadawano pytania od zgromadzonych na sali osób. Niestety nie można było odpowiedzieć na wszystkie pytania ale każdy kto podał swoje pytanie na piśmie - P. Prezes odpowie na piśmie wszystkim i przekaże je za pośrednictwem terenowych placówek PIS.

Po oficjalnym spotkaniu był krótki czas na spotkanie w gronie najbliższych współpracowników.

Przed wyjazdem delegacja PIS na czele z P. J. Kaczyńskim złożyła kwiaty przy pomniku SOLIDARNOŚCI w Drawsku Pomorskim.

Tekst i zdjęcia Tomasz Jasyk

GALERIA - Prezes PIS w Drawsku Pom. 16.03.2014r.