Zamknij

WICEMISTRZYNIE W PIŁCE SIATKOWEJ

17.03, 24.06.2014 Aktualizacja: 08.26, 11.07.2014
Skomentuj
REKLAMA
W dniach 19-22 czerwca 2014 roku w Kołobrzegu odbyła się X Ogólnopolska Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Drużyna Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim po rozegraniu zawodów na szczeblu powiatowym, regionalnym, półfinału wojewódzkiego

W dniach 19-22 czerwca 2014 roku w Kołobrzegu odbyła się X Ogólnopolska Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Drużyna Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim po rozegraniu zawodów na szczeblu powiatowym, regionalnym, półfinału wojewódzkiego i finału wojewódzkiego awansowała do rozgrywek krajowych.

W Ogólnopolskiej Gimnazjadzie Piłki Siatkowej startowało 16 drużyn, które reprezentowały wszystkie województwa naszego kraju.

Siatkarski z drawskiego gimnazjum w pierwszy dzień zawodów rozegrały trzy spotkania z zespołami z Kluczborka ( woj.opolskie), Bobowej (woj.małopolskie) i Dąbrowy Górniczej (woj.śląskie). We wszystkich spotkaniach odniosły zwycięstwo i zapewniły sobie awans do półfinału. W rozgrywkach półfinałowych nasze dziewczęta wygrały również z zespołami: Sejny (woj.podlaskie), Kalisza (woj.wielkopolskie) i ponownie Kluczborka. Zajmując pierwsze miejsce, dziewczęta awansowały do ścisłego finału. W niedzielę 22 czerwca przeciwniczkami drawszczanek była drużyna z Gimnazjum nr1 ze Starogardu Gdańskiego (woj.pomorskie). Po zaciętym meczu nasz drużyna uległa zespołowi Stargardu Gdańskiego i zdobyła srebrny medal X Ogólnopolskiej Gimnazjady.

II miejsce w Polsce wywalczył zespół w składzie:

Kamila Sawicka(kapitan), Patrycja Lalewicz, Kinga Kaźmierczak, Joanna Jędrzejczak, Monika Dworkiewicz, Aleksndra Pawłowska, Karolina Milczarek, Natalia Strajch, Alicja Worona.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%