Zamknij

WIELKIE WYCISKANIE W ZŁOTORYJI

10.02, 12.11.2014 Aktualizacja: 14.36, 20.11.2014
Skomentuj
REKLAMA
W drugi tydzień listopada w miejscowości Złotoryja odbyły się IX Mistrzostwa Polskich Siłaczy w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. Udział w zawodach wzięło ponad 140 zawodników z całej Polski oraz z Węgier, Białorusi i Czech.

W drugi tydzień listopada w miejscowości Złotoryja odbyły się IX Mistrzostwa Polskich Siłaczy w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. Udział w zawodach wzięło ponad 140 zawodników z całej Polski oraz z Węgier, Białorusi i Czech. Wśród startujących nie zabrakło członków Stowarzyszenia Sportów Siłowych " RUFIAN" Jankowo.
W kategorii wagowej do 90 kg. walczył Mateusz Rufkiewicz, który w pierwszej próbie wycisnął sztangę ważącą 175 kg , niestety w próbie drugiej pali ciężar 180 kg a w trzecie nie zalicza 182,5 kg. Ostatecznie w swojej grupie wagowej Mateusz zajmuje 8 miejsce na 25 zawodników.
Kolejny reprezentant SSS " RUFIAN " Jankowo Jarosław Bastek zmierzył się z zawodnikami z grupy wagowej do 125 kg i podobnie jak Mateusz, zalicza tylko pierwszą próbę z ciężarem 190 kg. W drugiej i trzeciej próbie Jarek walczył z ciężarem 200 kg i choć dużo nie brakowało to jednak ciężar w tym dniu był za ciężki. Na 15 zawodników w grupie wagowej do 125 kg Jarek zajmuje 8 miejsce.
Niestety z powodu kontuzji trzeci reprezentant SSS " RUFIAN " Jankowo, Mariusz Rufkiewicz był wykluczony z zawodów.
Wyjazd na te zawody był możliwy dzięki środkom finansowym uzyskanych z dotacji Gminy Drawsko Pomorskie na zadanie publiczne - Upowszechnianie Sportów Siłowych - oraz sponsorów:
pana Edmunda Olesińskiego, pana Piotra Gazarkiewicza oraz pana Bogdana Dworkiewicza, którym bardzo serdecznie dziękują zawodnicy.

Info

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%