Zamknij

Siłowali się na prawą rękę

19.53, 06.07.2022 Aktualizacja: 20.09, 06.07.2022
Skomentuj
REKLAMA
3 lipca przy boisku Orlik w Drawsku Pomorskim odbył się turniej w siłowaniu na prawą rękę oraz wyciskanie ketla Zawody poprowadził Mariusz Rufkiewicz3 lipca przy boisku Orlik w Drawsku Pomorskim odbył się turniej w siłowaniu na prawą rękę oraz wyciskanie ketla Zawody poprowadził Mariusz Rufkiewicz, który jednocześnie był konferansjerem, a nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie i sztab techniczny ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo w osobach: Dorota Rufkiewicz, Karol Frąckowiak, Mateusz Rufkiewicz, Tomasz Gryczka, Andrzej Hudaniec i Jacek Tyma.

Tradycyjnie zawody siłowe otworzył Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński, który wyciskał ketla o wadze 10 kg, następnie Burmistrz życzył wszystkim obecnym na zawodach udanej imprezy a sportowcom zero kontuzji.

W pierwszej konkurencji wyciskanie ketla jako pierwsze zmierzyły się panie, które musiały wycisnąć jak najwięcej razy ciężar 10 kg . Najlepiej sobie z tym poradziły:

Kategoria Open Kobiet
I miejsce Anna Łaszczewska - 26 powtórzeń
II miejsce Tetiana Serdiuk - 25 powtórzeń
III miejsce Sylwia Wysoczańska - 20 powtórzeń


Panowie wyciskali ketla o ciężarze 20 kg , najlepszymi okazali się:

Kategoria Open Mężczyzn
I miejsce Tomasz Dulek - 60 powtórzeń
II miejsce Paweł Szyło - 57 powtórzeń
III miejsce Piotr Gazarkiewicz - 45 powtórzeń

Wszyscy startujący w tej konkurencji otrzymali dyplomy a najlepsi puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Drawsko Pomorskie Po krótkiej przerwie przeprowadzono zawody w siłowaniu na prawą rękę W zawodach udział wzięli amatorzy siłowania na rękę jak i uczestnicy Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Obowiązywały dwie kategorie startowe, Open Kobiet i Open Mężczyzn.


Po wielogodzinnej rywalizacji na podium stanęli:

Kategoria Open Kobiet
I miejsce Joanna Surowiec
II miejsce Sabina Sochanek
III miejsce Victoria Savchenko

Kategoria Open Mężczyzn
I miejsce Kacper Sinica
II miejsce Tomasz Dulek
III miejsce Seweryn Chraścina

Dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego pn. tworzenie warunków, w tym rozwoju sportu w Gminie Drawsko Pomorskie w roku 2022 wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy na podium puchary i nagrody rzeczowe. Dodatkowe nagrody dla zwycięzców ufundował Edward Załuski dystrybutor odżywek dla sportowców w Drawsku Pomorskim PLANET MUSCLE 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%