Zamknij

Mistrzostwa Pomorza w Karate Kyokushin

06:06, 25.03.2014 Aktualizacja: 19:04, 28.03.2014
Skomentuj
W niedzielę 23.03.2014 r. na Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego w Szczecinie rozegrane zostały Mistrzostwa Pomorza w KARATE KYOKUSHIN, którego organizatorem był Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA.

W niedzielę 23.03.2014 r. na Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego w Szczecinie rozegrane zostały Mistrzostwa Pomorza w KARATE KYOKUSHIN, którego organizatorem był Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA. Mistrzostwa otworzył Prezes Okręgowego Zachodniopomorskiego Związku Karate, sensei Andrzej KŁUJSZO, który pełnił jednocześnie funkcję sędziego głównego turnieju. Do Szczecina zjechały kluby zrzeszone w Okręgowym Zachodniopomorskim Związku Karate, a także z innych regionów Polski i Niemiec. Łącznie w rywalizacji udział wzięło 394 zawodników z 20 ośrodków. Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

1. Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA

2. MUKS OYAMA Drawsko Pomorskie

3. UKS Karate Kyokushin Moryń

4. Koszaliński Klub Karate Kyokushin

Na tak bardzo dobry wynik drawskiego klubu wpłynęły medale aż 20 osób z czego 6 zawodników zdobyło złoty medal, 3 srebrny i 11 zawodników brązowy.

Klub z Drawska Pom . reprezentowało w sumie 38 zawodników oraz 3 sędziów( sensei Karol Korczyński 2 dan, sensei Tylka Andrzej 1 dan, sempai Andruszko Mariusz 4 kyu), którzy wyłaniali zwycięzców poszczególnych walk. Medale w konkurencji kumie dla drawskiego klubu zdobyli:

Pawlak Sebastian - brązowy medal w kat.18-21 lat -75 kg

Gratulacje oraz duże słowa uznania należą się także pozostałym zawodnikom, a w szczególności najmłodszym dzieciom, które po raz pierwszy startowały w tak dużej imprezie.

Zarząd Klubu pragnie podziękować wszystkim rodzicom, którzy dowieźli dzieci na zawody i przez cały dzień aktywnie dopingowali naszych zawodników. Osu