Zamknij

X-lecie Chóru Canto Libero

07.23, 02.10.2014 Aktualizacja: 06.14, 04.10.2014
Skomentuj
REKLAMA
Wielka przygoda z muzyką drawskiego Chóru Canto Libero trwa już 10 lat. Jubileusz świętować będą koncertowo, w sobotę 4 października w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim.

Wielka przygoda z muzyką drawskiego Chóru Canto Libero trwa już 10 lat. Jubileusz świętować będą koncertowo, w sobotę 4 października w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc ten jubileuszowy koncert odbędzie się tylko w obecności przyjaciół i najbliższych osób z rodzin chórzystów, ale już wkrótce chór zaprezentuje się z nowym repertuarem także szerszemu gronu odbiorców.

Skoro jubileusz to... radość. Chórzyści mają też w swoim repertuarze muzykę radosną, tym razem musicalową. Dwa razy w tygodniu spotykają się na dwugodzinnych próbach i jeżeli ktoś naprawdę chce i podchodzi do tego poważnie, to daje radę. Na czele chóru stoi Dyrygent Ewa Gadzina. Potrafi być surowa i wymagająca, ale i sprawiedliwa. Z okazji jubileuszu przypomniana zostanie historia chóru oraz chórzyści, którzy w Canto Libero są od samego początku, a śpiewanie w chórze dało im możliwość rozwinięcia muzycznych zainteresowań. Poznali ekscytujący smak występów na scenie w świetle reflektorów i burzy braw, gdy się dobrze zaśpiewa.
Skoro jubileusz to też... goście. I to nie byle jacy goście, bo na zaproszenie Burmistrza Drawska Pomorskiego jubileuszowy benefis chóru Canto Libero zaszczyci swoją obecnością chór żeński z Bad Bramstedt.
Chór z Niemiec zaprezentuje się także mieszkańcom Drawska w pięknym koncercie z okazji przypadającego w dniu 1 października Światowego Dnia Muzyki.
Koncert odbędzie się w Kościele p.w. ZPNJCh w Drawsku Pomorskim w piątek, 3 października 2014r. o godz. 19.00.

Chór Żeński Bad Bramstedt

Nasz chór składa się z 30 śpiewaczek w wieku 33-84 lata. Repertuar jest bardzo szeroki. Śpiewamy zarówno dwu-, trzy- jak i czterogłosowe patie chórowe. Są to zarówno utwory operowe, melodie z musicali, muzyka sakralna, romantyczna, jak i gospel i pieśni ludowe.
Chór został założony w 1979 roku, a od grudnia 2009 roku kierownikiem chóru jest Barbara Nagel. Jest zarówno śpiewaczką jak też nauczycielką śpiewu i gry na fortepianie. Szczególną uwagę przywiązuje ona do budowania głosu. Często akompaniuje nam grą na fortepianie, czasami śpiewamy również a capella.
Ćwiczymy regularnie dwie godziny tygodniowo. Występujemy na wielu koncertach zarówno w Bad Bramstedt jak i okolicach. Tradycją stał się nasz występ podczas koncertu bożonarodzeniowego.


INFO

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%