Zamknij

Czaplinek. Kilka tysięcy osób bez wody

15.47, 15.11.2022 Tomasz Jasyk [Magazyn Drawski] Aktualizacja: 16.20, 15.11.2022
Skomentuj Zdjęcie: pixabay.com
REKLAMA

Jak informuje ratusz w Czaplinku woda z kranu w części Czaplinka oraz w miejscowościach Siemczyno, Niwka, Łąka i Żelisławie nadaje się tylko do celów sanitarnych.

Decyzją sanepidu Informujemy, że od dziś tj. 15.11.2022 r. do odwołania w związku z przekroczeniem bakteriologicznym w wodzie, woda nadaje się wyłącznie do celów sanitarnych na obszarze miejscowości: Czaplinek, Siemczyno, Niwka, Łąka, Żelisławie, wyłączając ujęcia wody osiedla Wieszczów – poinformował Urząd.

Na ujęciu wody w Czaplinku przy ul. Ceglanej stwierdzono 7 jednostek na 100 ml bakterii z grupy Coli, natomiast na oczyszczalni 20 jednostek. Niestety nie wiadomo skąd jest zanieczyszczenie. Niektóre rury mają 70 lat inne 50, 40.

Wprowadzono dostarczanie wody do celów spożywczych za pomocą beczkowozów.

To kolejny raz jak został wprowadzony zakaz pobierania wody z kanalizacji miejskiej  w tak krótkim czasie bo ostatnio podobne zanieczyszczenia stwierdzono tydzień temu 8 listopada.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(Tomasz Jasyk [Magazyn Drawski])

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%