Polecamy

Zamknij
PILNE!

Dodaj komentarz

Papież do Polaków: błagajcie w modlitwie o dar jedności i poszanowanie wartości chrześcijańskich w narodzie

PAP 10:26, 10.05.2026 Aktualizacja: 10:29, 10.05.2026
Skomentuj Papież do Polaków: błagajcie w modlitwie o dar jedności i poszanowanie wartości ch Zdjęcie: Vatican News

W czasie spotkania z tysiącami wiernych na Placu Świętego Piotra papież, zwracając się do licznie obecnych tam Polaków, powiedział: - W pierwszych dniach maja powierzacie się szczególnej opiece Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, oraz świętego Stanisława, biskupa i męczennika, nazywanego patronem ładu moralnego waszej ojczyzny.

- Przez ich orędownictwo błagajcie o dar jedności i o poszanowanie wartości chrześcijańskich w waszym narodzie - dodał Leon XIV.

W katechezie podkreślił, że „Kościół odczytuje i interpretuje dynamikę historii w świetle Ewangelii potępiając zło we wszystkich jego formach i głosząc słowem i czynem zbawienie, które Chrystus pragnie urzeczywistnić dla całej ludzkości, oraz jego królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”.

- Kościół nie głosi samego siebie, przeciwnie, w nim wszystko powinno odsyłać do zbawienia w Chrystusie - wyjaśnił.

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

Papież stwierdził również, że „Kościół stróż nadziei, która rozświetla drogę, jest również zobowiązany do wypowiadania jasnych słów, by odrzucić wszystko, co poniża życie i uniemożliwia jego rozwój, do zajmowania stanowiska w obronie ubogich, wyzyskiwanych, ofiar przemocy i wojny, a także wszystkich, którzy cierpią”.

- Kościół jest wezwany do tego, by pokornie uznać ludzką kruchość i przemijalność własnych instytucji, które, choć służą Królestwu Bożemu, noszą w sobie przemijający kształt tego świata. Żadna instytucja kościelna nie może być absolutyzowana; przeciwnie, ponieważ istnieją one w historii i w czasie, są wezwane do nieustannego nawracania się, do odnowy form i reformy struktur, do ciągłego odnawiania relacji, aby mogły rzeczywiście odpowiadać swojej misji - wyjaśnił Leon XIV.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

 

::news{"type":"see-also","item":"19145"}

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wdrawskupomorskim.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%