Zamknij
REKLAMA

Z wizytą w Centrach Opiekuńczo-Mieszkalnych

17.16, 23.11.2022 Powiat Drawski Aktualizacja: 17.40, 23.11.2022
Skomentuj Zdjęcia: Powiat Drawski
REKLAMA

W dniach 17-18 listopada 2022r. pracownicy Powiatu Drawskiego wizytowali w Centrach Opiekuńczo-Mieszkalnych województwa wielkopolskiego.

W wizytach studyjnych uczestniczyli pracownicy Wydziału Inwestycji: Mirosław Szulist – Naczelnik, Joanna Kołodziejska, Magdalena Grzegorczyk, a także Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim - Kamila Kowalik. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z funkcjonowaniem Centrów Opiekuńczo-Mieszkalnych. Pierwszą placówką, która została odwiedzona było Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Kopojnie, o którym opowiedziała Kierownik Magdalena Szewczyk. Kolejnym punktem wizytacji było Centrum Opiekuńczo Mieszkalne w Opatowie, gdzie informacji udzielali Kierownik Lucyna Kasprzak oraz Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis. Wyjazd przyczynił się do wymiany informacji i doświadczeń a także do dalszej współpracy.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Przypomnijmy, że w Powiecie Drawskim trwają przygotowania do utworzenia Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego, które swą siedzibę będzie miało w Mielenku Drawskim. Program „Centra Opiekuńczo-Mieszkalne” to pomoc dla dorosłych osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Uczestnikom Programu będzie zapewniona opieka, a ich opiekunowie, zajmujący się nimi na co dzień, otrzymają wsparcie i możliwość realizacji codziennych aktywności. Osoby, do których kierowany jest Program, obok różnorodnego wsparcia (w tym zakresie potrzeb zdrowotnych, pielęgnacyjnych, zapobiegania wtórnym powikłaniom, stymulowania i rozwijania sprawności ruchowej, kompetencji poznawczych oraz społecznych), będą miały zapewnioną możliwość niezależnego/samodzielnego i godnego funkcjonowania na miarę swoich potrzeb poprzez zapewnienie usług zamieszkiwania w ramach pobytu całodobowego i dziennego.

Planowana placówka będzie pierwszą tego typu w naszym powiecie i trzecią w województwie zachodniopomorskim.

[ZT]5910[/ZT]

(Powiat Drawski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%