Zamknij
REKLAMA

Zamek znikąd

06.30, 09.05.2018 Aktualizacja: 18.13, 24.05.2018
REKLAMA
Zaginiona przez lata rzeźba z Drawska Pomorskiego - odnaleziona. Pytania pozostały. Nikt już nie pamięta, skąd wzięła się w Drawsku Pomorskim charakterystyczna rzeźba. Wielu dziś nie wie, że w ogóle istniała.

Zaginiona przez lata rzeźba z Drawska Pomorskiego - odnaleziona. Pytania pozostały.

Nikt już nie pamięta, skąd wzięła się w Drawsku Pomorskim charakterystyczna rzeźba. Wielu dziś nie wie, że w ogóle istniała.
Wykonany najprawdopodobniej z piaskowca zameczek stał w okolicy dzisiejszego Urzędu Skarbowego, gdzie pojawił się prawdopodobnie w końcu lat pięćdziesiątych lub na początku sześćdziesiątych. W latach 80-tych przeniesiono go w pobliże biblioteki miejskiej. Później zniknął na parę ładnych dekad.

Po dłuższych zabiegach zamek się odnalazł. Jest obecnie w rękach Wiesława Piotrowskiego, regionalisty i Ambasadora "Jeziora Tajemnic". Aktualnie rzeźba poddawana jest konserwacji z zamiarem ponownego wyeksponowania.
Pan Wiesław chciałby odtworzyć historię tego ciekawego obiektu:
- Tak naprawdę to nie wiadomo nawet, kto był twórcą rzeźby. Do czego nawiązywał? Może do jakiegoś obiektu, który istniał w regionie? Tego nie wie nikt - podkreśla W. Piotrowski.

A może jednak czegoś dowiemy się od Czytelników? Prosimy o wszelkie sygnały w tej sprawie.
Kontakt: http://jeziorotajemnic.pl/zglos-informacje/

Tekst i zdjęcia:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%