Zamknij

Rewolucja na maturze. Uczniowie wejdą na salę z tymi urządzeniami

14:00, 05.11.2024 Źródło: portalsamorzadowy.pl Aktualizacja: 14:26, 06.11.2024
Skomentuj Fot. Michał Osiecki / siecportali.pl Fot. Michał Osiecki / siecportali.pl

Od przyszłego roku szkolnego maturzyści mogą liczyć na istotne zmiany w egzaminach. Jak informuje Portal Samorządowy, zrezygnowano m. in. z minimalnego progu punktowego dla jednego z przedmiotów dodatkowych. Co to oznacza dla maturzystów i jakie są dalsze zmiany?

W związku z przyjęciem nowych regulacji rządowych zmieniają się zasady przeprowadzania egzaminów maturalnych i zawodowych. Uczniowie, którzy zdecydują się zdawać przedmioty dodatkowe, nie będą musieli osiągnąć progu 30% punktów.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Odstąpienie od tego wymogu przewidziano na trzy lata szkolne: 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Decyzja ta daje maturzystom większą elastyczność w wyborze przedmiotów dodatkowych, co ma wpłynąć na obniżenie stresu związanego z przygotowaniem do egzaminu.

Dodatkowa kontrola w ocenie - egzaminator-weryfikator

W nowym systemie egzaminacyjnym pojawi się rola egzaminatora-weryfikatora, odpowiedzialnego za drugie sprawdzenie prac egzaminacyjnych. Jego zadaniem będzie podniesienie jakości oceny oraz zapewnienie większej sprawiedliwości w ocenianiu wyników.

Dzięki tej nowości maturzyści mogą liczyć na dokładniejsze sprawdzanie, co ograniczy błędy i niesprawiedliwe oceny.

Na salę będzie można wnieść te urządzenia

Nowelizacja przewiduje także możliwość wniesienia na salę egzaminacyjną urządzeń telekomunikacyjnych dla uczniów, którzy wymagają monitorowania zdrowia. Funkcja ta jest dedykowana osobom, które potrzebują wsparcia medycznego w czasie egzaminu. To rozwiązanie ma poprawić komfort i bezpieczeństwo uczniów w szczególnych sytuacjach.

[ZT]12533[/ZT]

Cyfrowe podręczniki - ulga dla uczniowskich plecaków

Od września 2025 roku każdy podręcznik będzie musiał mieć swoją wersję cyfrową, nawet te starsze wydania z lat poprzednich. Dzięki temu uczniowie zyskają dostęp do elektronicznych wersji książek, co pozwoli ograniczyć noszenie ciężkich plecaków.

Obecność podręczników cyfrowych to krok w stronę nowoczesności i wygody w polskim systemie edukacji.

Mniej przeładowane programy nauczania

Nowe przepisy wprowadzą także zmiany w zakresie treści programowych. Jeśli program nauczania wykracza poza zakres ustalony w podstawie programowej, musi to być jasno zaznaczone, co pozwoli szkołom na lepsze dostosowanie obciążeń naukowych do możliwości uczniów.

(Źródło: portalsamorzadowy.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wdrawskupomorskim.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%