Zamknij
REKLAMA

Chcesz mniej płacić za prąd? Masz czas tylko do końca listopada

17.00, 24.11.2022 D.W.
Skomentuj Fot. Pixabay.com
REKLAMA

Jeżeli jesteś mikroprzedsiębiorcą, małym lub średnim przedsiębiorcą, w 2023 roku będziesz mógł płacić za energię elektryczną niższą stawkę - 785 zł/MWh. Jakie warunki trzeba spełnić?

Zamrożenie ceny prądu to nadzwyczajny środek, który ma wesprzeć firmy. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego skorzystać. Mikro-, małe i średnie firmy będą mogły płacić stałą cenę za energię elektryczną w wysokości 785 zł/MWh przez co najmniej 13 miesięcy – od 1 grudnia 2022 roku do 31 grudnia 2023 roku.

Kto skorzysta?

Z zamrożonej ceny mogą skorzystać wyłącznie mikroprzedsiębiorcy, mali przedsiębiorcy i średni przedsiębiorcy którzy, zatrudniają średniorocznie mniej niż 250 pracowników i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów euro lub których suma aktywów bilansu końcowego nie przekroczyła 43 mln euro w przeliczeniu na złotówki.

- Stawka 785zł/MWh dotyczy wyłącznie energii elektrycznej zużywanej na potrzeby podstawowej działalności przedsiębiorcy

- informuje ministerstwo.

Do kiedy czas?

Okazuje się, że jest go już coraz mniej. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać ze stawki 785zł/MWh, muszą do 30 listopada 2022 roku złożyć oświadczenie odbiorcy uprawnionego.

- Jeżeli złożysz oświadczenie po 30 listopada 2022 roku, stawka 785 zł/MWh będzie miała zastosowanie do rozliczenia za miesiąc następujący po miesiącu otrzymania oświadczenia przez dostawcę energii elektrycznej. Na przykład, jeżeli złożysz oświadczenie 2 grudnia 2022 roku, to z niższej ceny energii elektrycznej możesz skorzystać od 1 stycznia 2023 roku - czytamy w dokumentach dotyczących programu.

Oświadczenie trzeba przesłać do przedsiębiorstwa energetycznego, które dostarcza przedsiębiorcy energię elektryczną, na adres do korespondencji wskazany przez te przedsiębiorstwo w umowie na dostawę energii elektrycznej (lub umowie kompleksowej) lub na fakturze za dostawę prądu. WZÓR oświadczenia można znaleźć TUTAJ.

(D.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%