Zamknij
REKLAMA

Rajd ćwiczy hart

09.00, 22.06.2014 Aktualizacja: 08.26, 07.08.2014
Skomentuj
REKLAMA
17 i 18 czerwca 2014 r. odbył się "II Rajd ŻURAWIA". Był to dwudniowy rajd pieszy z zadaniami. Organizatorami zawodów było Nadleśnictwo Drawsko Pomorskie, Starostwo Powiatowe w Drawsku Pom. oraz UM Drawsko Pomorskie.

17 i 18 czerwca 2014 r. odbył się "II Rajd ŻURAWIA". Był to dwudniowy rajd pieszy z zadaniami. Organizatorami zawodów było Nadleśnictwo Drawsko Pomorskie, Starostwo Powiatowe w Drawsku Pom. oraz UM Drawsko Pomorskie. W rajdzie udział wzięły cztery zespoły pięcioosobowe: 2 drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim oraz 1 drużyna z ZSP w Czaplinku i 1 drużyna z ZSP w Złocieńcu.

Każdy zespół otrzymał mapę terenu z wyznaczonymi punktami, do których należało dotrzeć w jak najkrótszym czasie, gdyż tam czekali organizatorzy z różnymi zadaniami. Przygotowane konkurencje wcale nie były łatwe. Należało wykazać się sprytem i inteligencją. Wśród nich była przeprawa na drugi brzeg rzeki przez most linowy, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu, budowa ze skrzynek wieży, zebranie jak największej ilości śmieci. Każda konkurencja była punktowana.

- Pogoda nam dopisała, więc pomimo zmęczenia, wytrwale maszerowaliśmy, zdobywając kolejne punkty. Pierwszego dnia przemierzyliśmy około 20 kilometrów i gdy już dotarliśmy do miejsca obozowiska, każdy myślał, aby jak najszybciej rozbić namiot i odpocząć. A tu niespodzianka, organizatorzy przewidzieli również zadanie i kolejne punkty dla drużyn. Wieczorem przy wspólnym ognisku dzieliliśmy się wrażeniami, uwagami. W ciągu dwóch dni mieliśmy do wykonania 17 zadań. Towarzyszyły nam dobre humory , profesjonalna opieka ze strony pracowników Nadleśnictwa i zasada fair play w każdej konkurencji - mówią uczestnicy. - Na najwytrwalszych zawodników czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu i już myślimy o tym, aby wziąć udział w kolejnym rajdzie.

Dziękujemy organizatorom, sponsorom za piękną lekcję edukacji leśnej!

Opiekunowie zespołów: p.A.Borzymowski, p.J.Hołownia

INFO

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%