Zamknij
REKLAMA

Nowy wiadukt na węźle drogowym Szczecin Kijewo otwarty

12.32, 30.04.2022 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Szczecin Aktualizacja: 07.21, 14.05.2022
Skomentuj
REKLAMA
Na przebudowywanym węźle drogowym Szczecin Kijewo została wprowadzona zmiana organizacji ruchu, w ramach której uruchomiono przejazd nowym wiaduktem nad autostradą A6. Obiektem tym poprowadzona jest jezdnia DK10 w stronę Stargardu. Na przebudowywanym węźle drogowym Szczecin Kijewo została wprowadzona zmiana organizacji ruchu, w ramach której uruchomiono przejazd nowym wiaduktem nad autostradą A6. Obiektem tym poprowadzona jest jezdnia DK10 w stronę Stargardu. To drugi nowy wiadukt na tym węźle, w grudniu 2020 roku został oddany do ruchu obiekt dla jezdni DK10 w stronę Szczecina. Ruch na każdym wiadukcie jest jeszcze zwężony do dwóch pasów na wprost, na węźle ciągle trwają roboty. Utrudnienia na autostradzie A6 nie uległy zmianie i ruch w dalszym ciągu odbywa się jedną jezdnią. Całkowite zakończenie prac planowane jest w lipcu br., ale bez większych utrudnień powinniśmy przejechać przez węzeł jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.

Dalsze prace na węźle
Na węźle drogowym Szczecin Kijewo zakończono już znaczną część robót. Nowa nawierzchnia została wykonana na łącznicach, autostradzie A6 i jezdniach zbiorczo- rozprowadzających. Do wykonania pozostał wciąż niewielki fragment warstwy ścieralnej na DK10 od strony Stargardu. Zakończenie inwestycji wymaga jeszcze przeprowadzenia szeregu prac obejmujących montaż barier energochłonnych, wykonanie kompletnego oświetlenia, oznakowanie poziome i pionowe oraz pozostałe roboty wykończeniowe. Muszą również zostać rozebrane pozostałości starych łącznic, tymczasowe przejazdy pomiędzy jezdniami i poszerzenia. Organizacja ruchu będzie jeszcze kilkukrotnie zmieniana w ciągu najbliższych tygodni.

Mniejsze utrudnienia na autostradzie A6 przy przejeździe przez węzeł Szczecin Kijewo na majówkę.
Na przebudowywanym węźle Szczecin Kijewo została wprowadzona zmiana organizacji ruchu, w ramach której ruch z jednej jezdni autostrady A6 został przełożony na dwie jezdnie z jednym pasem ruchu na każdej. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy nie będą musieli przejeżdżać na przeciwległą jezdnię, co powinno usprawnić przejazd.

Utrudnienia w ruchu - korzystajmy z tras alternatywnych.
Zawężenie autostrady A6 z dwóch pasów na jednego na każdej jezdni będzie jednak dalej powodowało zatory w kresie wzmożonego ruchu, dlatego prosimy kierowców o korzystanie z innych tras umożlwiających ominięcie węzła Kijewo, lub jazdę poza godzinami szczytu.

Wprowadzona organizacja ruchu będzie obowiązywała podczas majówki. W przyszły czwartek planowany jest powrót do ruchu jedną jezdnią w obu kierunkach. Zakończenie robót na węźle planowane jest w lipcu tego roku, ale już przed wakacjami przy przejeździe przez węzeł nie powinno być większych utrudnień.Węzeł po nowemu
Węzeł Szczecin Kijewo stanowi połączenie autostrady A6 z DK10. Jest to również główny węzeł łączący Szczecin z siecią autostrad i dróg ekspresowych. Węzeł został wybudowany w latach 30. ubiegłego wieku, a następnie rozbudowany w latach 70.- i 80.  

Przebudowa obejmuje wykonanie nowych, szerszych wiaduktów, pod którymi jest miejsce nie tylko na dwie jezdnie autostrady, ale także na nowe jezdnie zbiorczo-rozprowadzające. W rejonie węzła starą, betonową nawierzchnię autostrady zastąpiła nowa nawierzchnia bitumiczna. Nowe łącznice mają łagodniejsze łuki oraz pasy włączeń i wyłączeń, których dotychczas brakowało. W efekcie powstanie większy węzeł drogowy, który zapewni zarówno znaczącą poprawę płynności, jak i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

(Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Szczecin)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%