Uroczystego otwarcia szkolenia dokonał Komendant Oddziału ŻW w Szczecinie – płk Piotr Siuchninski.
To już siódma edycja tego przedsięwzięcia, którego głównym zamierzeniem jest zgrywanie i doskonalenie prowadzenia czynności procesowych, realizowanych na miejscu zdarzenia noszącego m.in. znamiona zamachu terrorystycznego.
Wśród szkolących się funkcjonariuszy policji i żołnierzy żandarmerii wojskowej, czynny udział w szkoleniu wzięli również prokuratorzy z pionów Wojskowych Prokuratur Rejonowych i Okręgowej.
Teoretyczna część szkolenia została przeprowadzona przez prelegentów LK KWP w Szczecinie, CLKP w Warszawie, LK ŻW w Mińsku Mazowieckim oraz funkcjonariuszy policji z KWP w Szczecinie i CBŚP Zarząd w Szczecinie posiadających uprawnienia ratownika medycznego.
Omówiono między innymi sposób prowadzenia oględzin, ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia, przedstawiono charakterystykę materiałów i urządzeń wybuchowych. Nowo wprowadzonym elementem szkolenia było zagadnienie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym wskutek eksplozji ładunku wybuchowego.
[ZT]10983[/ZT]
Podczas zajęć praktycznych przeprowadzono 6 symulacji zdarzeń z użyciem materiałów wybuchowych o różnej konstrukcji, w tym z użyciem wraku pojazdu, wybuchy w pomieszczeniach zamkniętych. Po detonacjach grupy dochodzeniowo śledcze prowadziły praktyczne czynności z udzielania pierwszej pomocy oraz oględziny symulowanych miejsc zdarzeń.
Ostatniego dnia szkolenia przedstawiciele poszczególnych grup omówili czynności przeprowadzone na miejscu symulowanych zdarzeń. Skonfrontowano ustalenia i wyciągnięte wnioski w odniesieniu do przygotowanych wcześniej założeń szkoleniowych.
[ALERT]1720095177500[/ALERT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz