Zamknij
PILNE!

Dodaj komentarz

Ponad 100 medyków na drawskim poligonie

Tomasz Jasyk Tomasz Jasyk 16:55, 18.10.2025 Aktualizacja: 23:13, 18.10.2025
Skomentuj Zdjęcie: Marcin CSB Zdjęcie: Marcin CSB

W ramach ćwiczeń pod kryptonimem "Dzielny Tygrys 25" na obiektach Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko odbył się epizod z udziałem ponad 100 medyków którzy zaznajamiali się z realiami MEDYCYNY POLA WALKI co oznaczało że w ich trakcie lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni mogli zapoznać się z pracą w warunkach bojowych.

Celem ćwiczeń było zaznajomienie lekarzy ze środowiska cywilnego ze specyfiką wojskowej służby zdrowia oraz z realnymi procedurami medycznymi w warunkach pola walki i kryzysu.

[FOTORELACJA]3186[/FOTORELACJA]

Kluczowymi obszarami, które zostaną zaprezentowane podczas ćwiczenia były:

  • Ewakuacja z pola walki, transport rannych żołnierzy w warunkach bojowych, z użyciem dedykowanych pojazdów.
  • Prezentacja i organizacji oraz działania batalionowego punktu medycznego, czyli najbliższego punktu opieki medycznej. (Placówka medyczna poziomu I).
  • Zapoznanie się z funkcjonowaniem polowego szpitala taktycznego, który obejmuje rozszerzoną opiekę, w tym pilne zabiegi chirurgiczne ratujące życie. (Placówka medyczna poziomu II).
  • I najbardziej efektowny pokaz to ewakuacja rannych i poszkodowanych żołnierzy z poziomu II - śmigłowcem do szpitala cywilnego w Szczecinie, gdzie będą kontynuowane  dalsze procedury ratujące życie żołnierza. 

- Praktyczna część ćwiczeń jest już zakończone. Oczywiście będzie omawiane, to jakie wnioski z tego ćwiczenia można wysunąć i co należałoby przedsięwziąć na następne ćwiczenia, które prawdopodobnie będą za dwa lata - powiedział ppor. Wiktor Szczepaniak oficer prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej

Głównym ćwiczącym i organizatorem przedsięwzięcia była 12 Brygada Zmechanizowana. 

 

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

[ZT]16947[/ZT]

[ZT]16924[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%