Zamknij
REKLAMA

Sojusznicze świętowanie na poligonie

07.24, 13.11.2014 Aktualizacja: 08.31, 29.11.2014
Skomentuj
REKLAMA
Polsko-amerykańskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się na poligonie w Drawsku Pomorskim. W apelu wzięli udział żołnierze 7 Brygady Obrony Wybrzeża oraz amerykańskiej 1 Brygadowej Grupy Bojowej z 1 Dywizji Kawalerii Pancernej szkolący się wspólnie od początku listopada.

Polsko-amerykańskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się na poligonie w Drawsku Pomorskim. W apelu wzięli udział żołnierze 7 Brygady Obrony Wybrzeża oraz amerykańskiej 1 Brygadowej Grupy Bojowej z 1 Dywizji Kawalerii Pancernej szkolący się wspólnie od początku listopada. Za ponadprzeciętne zaangażowanie i osiąganie bardzo dobrych wyników szkoleniowych żołnierze "Niebieskich Beretów" zostali wyróżnieni między innymi pamiątkowymi odznakami 7 BOW.

Płk Andrzej Usik, zastępca dowódcy 7 BOW, podkreślał szczególne znaczenie Narodowego Święta Niepodległości dla każdego Polaka, żołnierza oraz wymiar tego święta w kontekście wspólnego ćwiczenia na drawskim poligonie. Dziękują za wparcie Amerykanów pułkownik stwierdził, że ich obecność na polskim poligonie stanowi dowód, na to że Polska jest demokratycznym i wolnym państwem oraz pełnoprawnym członkiem NATO.

Po zbiórce żołnierze przygotowali pokaz sprzętu. Batalion logistyczny zadbał o kulinarne polskie specjały. Ta część świętowania pozwoliła na lepsze poznanie się. Była okazja by obejrzeć dokładnie zarówno polski jak i amerykański sprzęt. Przy ognisku był zaś czas na rozmowę, wymianę doświadczeń i zawiązywanie przyjaźni.

Ponadto część żołnierzy wzięła również udział w wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Szczecinie na Wałach Chrobrego oraz w rozgrywkach piłki siatkowej w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Złocieńcu.

 Dla Amerykanów zaproszenie na polskie święto było dowodem uznania i już zapowiedzieli rewanż w postaci zaproszenia ma wspólne świętowanie przy okazji Święta Dziękczynienia.

Pełen wrażeń dzień zakończyła msza polowa w intencji Ojczyzny oraz wszystkich żołnierzy, którą odprawił kapelan "Niebieskich Beretów" ks. por. Bolesław Leszczyński.

Tekst: kpt. Karolina Krzewina - Hyc Zdjęcia: kpt. Grzegorz Kruk , sierż. Marcin Gawlik

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%