Zamknij
REKLAMA

Amerykański Dzień Niepodległości w Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko

18.58, 06.07.2022 Aktualizacja: 16.17, 22.08.2022
Skomentuj
REKLAMA
Święto państwowe w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest corocznie 4 lipca w rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, co miało miejsce w 1776 roku.Święto państwowe w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest corocznie 4 lipca w rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, co miało miejsce w 1776 roku.

W Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych odbywają się liczne koncerty, parady i festyny. Tradycją są również przemówienia o tematyce patriotycznej.wygłaszane przez polityków i urzędników państwowych. Natomiast po zmierzchu mają miejsce pokazy sztucznych ogni.

W Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko odbyły się również wspólne uroczystości z żołnierzami stacjonującymi na poligonie drawskim.


Wspólnie z naszym partnerem Stowarzyszeniem Kresowym Szlakiem Narbutta zorganizowana została diorama historyczna, aby przybliżyć naszym sojusznikom historię naszych pododdziałów z czasów II wojny światowej. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem żołnierzy amerykańskich, chętnie zapoznawali się z pojazdem historycznym, bronią a nawet jeden z żołnierzy amerykańskich postanowił napisać list do swojego syna na maszynie Remington z 1920r.

Tekst i zdjęcia: st.chor.szt. Marcin CZERWIŃSKI
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%