Zamknij
REKLAMA

Błękitna Brygada trenuje na drawskim poligonie

19.43, 30.11.2022 Tomasz Jasyk [Magazyn Drawski] Aktualizacja: 19.59, 30.11.2022
Skomentuj Zdjęcia: 12 Brygada Zmechanizowana
REKLAMA

Przynajmniej do 2 grudnia obecnego roku ponad 1000 żołnierzy 12 Brygady Zmechanizowanej będzie ćwiczyć na obiektach Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko.

To głownie pododdziały piechoty zmotoryzowanej na BWP 1 oraz KTO Rosomakach oraz batalion saperów i logistyki. Wśród żołnierzy etatowych są również żołnierze Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej którzy na poligonie przechodzą szkolenie specjalistyczne.

Zgrupowanie żołnierzy Dwunastki to planowe zajęcia poligonowe na których doskonalą umiejętności miedzy innymi z etatowej broni własnej i pokładowej a również taktyki i zgrywanie drużyn oraz szkolenie z zakresu pomocy medycznej i ewakuacji rannych z pola walki.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Na szczególną uwagę zasługują strzelcy wyborowi wchodzący w skład drużyny, wspierający działających w polu kolegów, eliminując wskazane cele z dużej odległość. I oni również mają już za sobą pierwsze strzelania.

W rozmowie z naszą redakcją oficer prasowy 12 Brygady Zmechanizowanej, por. Irena Paczek - Krawczak informuje:

"... Na poligonie drawskim żołnierze zawodowi 2. Stargardzkiego Batalionu Saperów oraz Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, którzy są na szkoleniu specjalistycznym w Błękitnej Brygadzie razem szkolili się w realizacji zadań typowych dla sapera, czyli wykonywali sieci szeregowe i równoległe, wykorzystując elektryczny sposób detonacji oraz uczyli się niszczenia konstrukcji drewnianych ..."

Żołnierze piechoty zmotoryzowanej również doskonalili umiejętności kierowania ogniem z bojowych wozów piechoty. Podobne zadania również wykonywać będą załogi KTO Rosomak.

Zajęcia odbywają się zarówno w dzień jak i w nocy.

 

(Tomasz Jasyk [Magazyn Drawski])
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%