Zamknij
REKLAMA

Pierwsza w Polsce kobieta, będzie Dowódcą PKW

20.05, 15.12.2022 Tomasz Jasyk [Magazyn Drawski] Aktualizacja: 10.10, 16.12.2022
Skomentuj Zdjęcie: Tomasz Jasyk/Marcin Czerwiński [Magazyn Drawski]
REKLAMA

Certyfikacji poddanych zostało około 230 żołnierzy, głównie z 3 batalionu piechoty zmotoryzowanej, na których czele stanie pierwsza w Polsce kobieta, będąca Dowódcą PKW.

Na obiektach Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko odbywa się certyfikacja żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej przygotowujących się do misji w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Rumunii. W czasie sprawdzianu stawiano nacisk między innymi na współpracę zespołów związaną z nawiązywaniem łączności, ewakuacją rannego z pola walki oraz strzelaniem sytuacyjnym.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

"Całość kontyngentu: dowództwo, sztab, elementy logistyczne, jak i środek ciężkości, czyli kompania piechoty zmotoryzowanej poddawane są sprawdzeniu narodowemu. Wiąże się to ze sprawdzeniem działania wszystkich procedur zarówno tych bojowych, jak i administracyjnych"

- przekazała dowódca XII zmiany PKW Rumunia mjr Katarzyna Lachowicz i dodaje:

"Rumunia jest dla nas powrotem do środowiska wielkoskalowych konfliktów zbrojnych, czyli tak naprawdę przygotowaniem do działania zgodnie z naszym wojennym przeznaczeniem"

Żołnierze polecą do Rumunii pod koniec stycznia. XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii ma potrwać do września. Jest to pierwszy kontyngent w Rumunii, który sformowany został przez 12 Brygadę Zmechanizowaną. Wcześniej zadania w PKW Rumunia były realizowane przez 17 Brygadę Zmechanizowaną, która przejmuje od "Dwunastki" misję pokojową w Libanie.

[WIDEO]8[/WIDEO]

(Tomasz Jasyk [Magazyn Drawski])
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%