Zamknij
REKLAMA

Kampanie wyborcze - podsumowanie

12.58, 14.11.2014 Aktualizacja: 13.25, 14.11.2014
Skomentuj
REKLAMA
Długo zastanawiałem się nad tym czy w ogóle zamieszczać jakiekolwiek informacje na ten temat aby nie być posądzony o jakieś manipulacje a jeszcze bardziej o popieranie któregoś z komitetów wyborczych. Więc po prostu napiszę tylko parę słów o tym co się działo.

Długo zastanawiałem się nad tym czy w ogóle zamieszczać jakiekolwiek informacje na ten temat aby nie być posądzony o jakieś manipulacje a jeszcze bardziej o popieranie któregoś z komitetów wyborczych. Więc po prostu napiszę tylko parę słów o tym co się działo.

Moją wyprawę oczywiście rozpocznę od komitetu wyborczego KWW Nasza Gmina Nasz Powiat To MY. I od razu muszę stwierdzić że to jedyny komitet który zebrał na swoich wiecach największą publiczność. Jednak z rożnych stron dochodziło do mnie że sposób zebrania ludzi w niektórych przypadkach był kontrowersyjny. Dochodziły do mnie takie słowa że nie przystoi obecnemu Burmistrzowi na taki sposób działania i wykorzystywania do tego swojego stanowiska. Niestety nie będę nad tym bardziej się zagłębiał ponieważ od tego jest Komisarz Wyborczy który może zbadać sprawę pod warunkiem oficjalnego zgłoszenie sprawy.

Z całej kampanii wyborczej KWW Nasza Gmina Nasz Powiat To My zastanawiał mnie jeden bardzo istotny fakt czy aby na pewno nie popełniono błędu w nazwie komitetu zwłaszcza w ostatnim słowie MY! Wszędzie gdzie byłem słyszałem tylko słowa TO JA WASZ PAN BURMISTRZ zrobił to i tamto. To JA! Obecna władza wywodząca się większości z właśnie z tego komitetu wyborczego zamknęła TRYBUNĘ OBYWATELSKĄ na sesji rady gminy! Jak można rozmawiać o przyszłości ze społeczeństwem zamykając im drogę i możliwość swobodnej wypowiedzi !!! Trzeba by było się nad tym zastanowić czy na pewno te MY to rzeczywiście MY ( nasze społeczeństwo).

Kontrowersyjna ODNOWA to kolejny przystanek komitetu wyborczego na którym byłem obecny. Bardzo agresywna prowadzona kampania wyborcza i nie do końca zrozumiała dla niektórych obywateli. Zapoznałem się z programem ODNOWY i w końcowej mierze oceniając program i zamiary KWW ODNOWA mogę stwierdzić że jest bardzo śmiały i nowoczesny ale niestety w 50% nie jest realny do wykorzystania w realiach tak zadłużonej gminy. Owszem program wdrożony mógłby być wdrożony do życia w naszym społeczeństwie dopiero na przestrzeni minimum 10 lat. Taką złą stroną kampanii wyborczej ODNOWY jest agresywny stosunek do obecnej władzy.

W międzyczasie nasze Drawsko odwiedził Wice Prezes Rady Ministrów, Prezes PSL i Minister Gospodarki Janusz Piechociński wspierając i przedstawiając kandydatów z całego Pojezierza Drawskiego. Wizytą również zainteresowanych osób było niezbyt duże. O tym co Pan Minister mówił nie będę was zanudzał bo takie przemówienia można usłyszeć w telewizji od każdego polityka z wyższych sfer PSL i PO. ( oderwane od rzeczywistości i codzienności społeczeństwa lokalnego i nie mającego pokrycie z późniejszą rzeczywistością ).

I ostatni komitet wyborczy który odwiedziłem to KW ZDR. A nawiasem mówiąc to byłem obecny na dwóch spotkaniach tego komitetu z czego ostatnie spotkanie odbyło się w większym gronie zainteresowania. Prawdę mówiąc przestudiowałem cały program wyborczy Komitetu Wyborczego Z Drawskiem Razem i muszę przyznać że nazwa komitetu pokrywa się całkowicie z programem i z tym co proponują nam w swoich rozwiązaniach na przyszłość. Najbardziej zdumiewał mnie jeden fakt że na spotkaniach tego komitetu nikt nie mówił i nie krytykował kandydujących z innych komitetów czy też na obecną władzę lecz zachęcano do rozmowy CO MOŻEMY RAZEM WSPÓLNIE ZROBIĆ DLA NAS SPOŁECZEŃSTWA I NASZEGO MIASTA I GMINY. Kampania wyborcza również jest prowadzona spokojnie i zrównoważona bez jakiejkolwiek agresji.

To tak po krótce opisałem to co widziałem i słyszałem ( i sprawdziłem ). Bardzo przepraszam że nie dotarłem do wszystkich.

Tekst i zdjęcia Tomasz Jasyk

 

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%