Zamknij
REKLAMA

5 grudnia - Dzień dobrych Ludzi

09.35, 05.12.2014 Aktualizacja: 09.37, 05.12.2014
Skomentuj
REKLAMA
5 Grudnia w całym kraju obchodzić będziemy bardzo ważne święto - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to jedyny dzień w roku, który daje nam szansę na docenienie pracy ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych.

My dołączamy się do akcji i zapraszamy wszystkich dobrych ludzi......

Szanowne media,

5 Grudnia w całym kraju obchodzić będziemy bardzo ważne święto - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to jedyny dzień w roku, który daje nam szansę na docenienie pracy ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych. Prowadząc od wielu lat działania zmierzające do promocji wolontariatu i ukazywania wartości świadczeń wolontariuszy i animatorów zauważamy niestety niewielkie zainteresowanie oficjalnymi obchodami tego święta. Mając to na uwadze na początku grudnia w ramach projektu "Polska Fabryką Dobra" za pośrednictwem urzędów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz starostw powiatowych przesłaliśmy do 10 000 szkół w całej Polsce plakaty zachęcające do radosnego świętowania tego dnia. Do szkół i urzędów przesłaliśmy pisma, w których prosimy o włączenie się w ogólnopolskie obchody Dnia Wolontariusza pod hasłem "5 grudnia - Dzień dobrych Ludzi". Plakat promujący obchody tego święta udostępnimy na portalach społecznościowych w Internecie, z prośbą o rozpowszechnienie tej informacji zwróciliśmy się do tysiąca facebookowiczów, by dotrzeć z naszym przekazem do młodych ludzi. Ponadto w Dzień Wolontariusza zaczniemy bezpłatnie udostępniać szkołom gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w całej Polsce pierwszy z dziesięciu filmów dokumentalnych promujących wolontariat młodzieżowy. Tymi działania chcemy podnieść rangę Dnia Wolontariusza i sprawić by ten dzień zajął ważne miejsce w świadomości społecznej. By osiągnąć ten cel konieczna jest współpraca z mediami, które kreują opinię publiczną. Dlatego do 3000 mediów wysłaliśmy apel z prośbą o opublikowanie tej informacji i plakatu przygotowanego przez naszych wolontariuszy na Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Bardzo gorąco prosimy o włączenie się do naszej akcji promującej Dzień Wolontariusza pod hasłem "5 grudnia - Dzień dobrych Ludzi" i opublikowanie w Państwa mediach tej informacji wraz załączonym plakatem.

Więcej informacji o projekcie "Polska Fabryką Dobra" - www.polskafabrykadobra.fam.org.pl

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%