Zamknij

TYLKO DLA KOBIET ;)

10.21, 08.03.2014
Skomentuj
REKLAMA
Jedni twierdzą, że w samorządach jest zbyt mało kobiet a inni, że kobiety nadają się do garów i pieluch. Jakie jest nasze zdanie na temat udziału pań w drawskim samorządzie? Kobiety ze swej natury są inne od mężczyzn i inaczej podchodzą do wielu problemów.

Jedni twierdzą, że w samorządach jest zbyt mało kobiet a inni, że kobiety nadają się do garów i pieluch. Jakie jest nasze zdanie na temat udziału pań w drawskim samorządzie?
Kobiety ze swej natury są inne od mężczyzn i inaczej podchodzą do wielu problemów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że od wieków utarł się pogląd, iż mężczyźni w przypadku konfliktu wybiorą drogę bezpośredniej konfrontacji a kobiety będą dążyły do rozwiązań bardziej złożonych - ulubioną bronią naszych pań jest manipulacja. Manipulując potrafią bardzo często osiągać cele, które wydają się nieosiągalne. W walce użyją też innej niż mężczyźni broni - posłużą się intrygą a w ostateczności skrytobójstwem, najlepiej cudzymi rękami (w wielu przypadkach bywała to często trucizna).
Nie wygląda to zbyt zachęcająco, nieprawdaż? Ale samorząd to inna bajka i tu swe naturalne talenty nasze panie potrafią wykorzystać w o wiele lepszy sposób niż mężczyźni. Szczególnie tam gdzie trzeba pracować ostro i systematycznie - kobiety są ambitne i systematyczne, do celu będą parły bardziej konsekwentnie niż faceci.
Podobna sytuacja pojawi się w środowisku skonfliktowanym a takie są najczęściej rady miast i gmin. Różne opcje i interesy się tam ścierają i często pojawiają się konflikty. Kobiety są lepsze w zarządzaniu konfliktami i lepiej sobie w tych sytuacjach radzą od panów. Okazują się również lepsze w gospodarowaniu ograniczonymi zasobami. Ta ostatnia cecha to wręcz skarb dla naszej gminy - mamy wysoki deficyt i bardzo poważne zadłużenie. Wszystko wskazuje na to, że po latach rządów męskich czas na to aby to kobiety zrobiły w końcu z tym porządek.
Jako dodatkowe cechy warto wspomnieć kobiecą troskę o potrzeby dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. U nas zlikwidowano przedszkola, zamyka się wiejskie szkoły, generalnie nie widać troski o małe dzieci i ich matki. Jesteśmy pewni, że damska władza potrafiłaby wznowić działanie przedszkola w parku i szkół wiejskich.
To kobiety najlepiej zadbają o odpowiednie chodniki bo to one pchają wózki dziecięce co bezpośrednio przełoży się na korzyść użytkowników wózków inwalidzkich. Lepiej też zadbają o jakość nawierzchni bo tylko kobiety noszą cienkie szpilki. A na koniec trzeba powiedzieć, że to kobiety generalnie są bardziej zdeterminowane i wytrwalsze w dążeniu do celu. Te wszystkie cechy i detale są bardzo ważne do dobrego rządzenia na poziomie lokalnym i regionalnym.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%