Zamknij

KIBICE-JABŁECZNIK-PIŁKA-Relacja.

08:23, 28.04.2014 Aktualizacja: 07:17, 06.05.2014
Skomentuj
27 kwietnia na stadionie miejskim przy ul. Okrzei w Drawsku Pomorskim kolejny mecz rozgrywała drużyna Drawy 2. Lider Koszalińskiej Okręgówki Płd. podejmował tym razem drużynę Błękitnych Szczecinek.

Drawa pokonała Błękitnych Szczecinek 2:0 (0:0) i pozostała liderem! Bramki strzelili: Tomasz Walkiewicz oraz Maciej Kwiatkowski.

27 kwietnia na stadionie miejskim przy ul. Okrzei w Drawsku Pomorskim kolejny mecz rozgrywała drużyna Drawy 2. Lider Koszalińskiej Okręgówki Płd. podejmował tym razem drużynę Błękitnych Szczecinek.

Początek spotkania nie był pięknym widowiskiem, Drawa starała się operować jak najwięcej piłką i utrzymywać się przy niej natomiast Błękitni grać pressingiem i nie dać rywalowi rozwinąć skrzydeł. Większe emocje rozpoczęły się około 20 minuty spotkania kiedy to po zderzeniu z napastnikiem kontuzji doznaje jedyny na to spotkanie bramkarz Drawy Mariusz Czapiga. Kontuzja okazuje się na tyle poważna że nasz bramkarz nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na boisku pojawia się Andrzej Pedrycz, natomiast miejsce w bramce zajmuje zawodnik z pola Adam Kozak. Sytuacja ta nieco podłamała gospodarzy spotkania, a przewagę osiągnęła drużyna ze Szczecinka, która w wyczuła swoją szansę na osiągnięcie dobrego wyniku. Błękitni kilka razy groźnie zaatakowali, a po jednej z wrzutek piłkę z linii bramkowej świetnie wybija Pedrycz. W tej części spotkania gra Drawy wyglądała słabo, a na uwagę zasługują tylko pojedyncze indywidualne akcje Walkiewicza i Kwiatkowskiego. Pod koniec pierwszej połowy po długiej piłce z obrony w świetnej sytuacji znajduje się Witoń jednak nie potrafił on opanować piłki i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku remisowym.

Każdy liczył na to że tak jak w poprzednich spotkaniach druga połowa będzie lepszym widowiskiem i tak też się stało! Od samego początku Drawa narzuciła swój styl gry i konstruowała wiele ciekawych akcji głównie skrzydłami. Po dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska swoje okazje mieli Kwiatkowski i Witoń jednak nie potrafili ich zamienić na bramkę. Napór Drawy trwał nadal, około 60 min spotkania padła jednak upragniona dla nas bramka, Walkiewicz przejmuje bezpańską piłkę, zastawia obrońce i plasowanym strzałem obok bramkarza daje nam prowadzenie! Bramka ta jeszcze bardziej uskrzydliła Drawę i na bramkę Błękitnych sunęły kolejne ataki. Po jednym z nich bramkarza Błękitnych pokonuje Kwiatkowski i mamy 2-0! Za tą bramkę pochwalić trzeba także Tomka Wyrzykowskiego który dograł świetną piłkę wzdłuż bramki, a Maćkowi pozostało tylko dopełnić formalności! Po tej bramce Drawa uspokoiła nieco grę i starała jak najdłużej utrzymywać się przy piłce. Stwarzała sobie także kolejne świetne sytuacje do podwyższenia wyniku, a po jednej z nich w słupek trafia Witoń. Do końca spotkania wynik nie uległ już jednak zmianie i Drawa odniosła kolejne ważne zwycięstwo, a przy innych wynikach naszej ligi jeszcze bardziej umocniła się na pozycji lidera.

Podsumowując mecz godne zauważenia jest to, iż Drawa pomimo swoich problemów z bramkarzami straciła w tym roku tylko 2 bramki co naprawdę dobrze świadczy o grze naszej obrony. Mimo słabej pierwszej połowy kolejny raz w drugiej pokazujemy że potrafimy grać piłką i passa zwycięstw z rzędu powiększa się do 5! Na brawa zasługuję także ekipa Błękitnych która zwłaszcza w pierwszej połowie zaprezentowała ciekawy, ładny futbol i do końca walczyła o osiągnięcie jak najlepszego wyniku.

Na meczu oprócz czysto piłkarskich emocji udzielała się pozytywna rodzinna atmosfera. Oprócz stałych elementów czyli waty cukrowej, dmuchańca, spikera i konkursu rodzinnego miał miejsce happening na wesoło w postaci rozdawanego jabłecznika dla wszystkich kibiców zgromadzonych przy ul. Okrzei. Pogoda wczoraj nie była idealna, ale mogliśmy liczyć na wsparcie blisko 200 osób w tym wiele rodzin i dzieci. Podsumowując frekwencja, kolejne 3 punkty, zaangażowanie wielu osób w mecz i dobra zabawa.

Zarząd Drawy zaprasza na kolejne spotkanie Drawy II, które odbędzie się 11 maja 2014 roku o godzinie 17:00. Organizatorzy pragną podziękować osobom, które pomogły w organizacji : Dj Waldi, Marcin Papis, Magazyn Drawski, Piekarnia Pokutyńscy, państwo Nowiccy, drawskopomorskie.com, Artur Kowal, Stowarzyszenie 4x4 Drawsko Pomorskie, Dominik Świątczak, oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w promocję spotkania

Drawa: Mariusz Czapiga (Andrzej Pedrycz 20') - Mateusz Dolak, Michał Bany, Tomasz Wyrzykowski, Ernest Marcinkowski ( Adam Płuska 65')- Rafał Żuk, Maciej Kwiatkowski (Łukasz Czekajewski 80'), Paweł Sochanek (Artur Kapeliński 45'), Adam Kozak - Tomasz Walkiewicz, Wojciech Witoń

Sędzia: Kowalski.P,Świerszcz,Majorczak