Zamknij

Wzmacnianie fundamentów, szycie ścian i podnoszeniu budynku - co to za usługi?

13:30, 21.11.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 13:30, 21.11.2024
pixabay pixabay

Podnoszenie budynku, szycie ścian i wzmacnianie fundamentów to usługi, które warto powierzyć specjalistom z doświadczeniem i wiedzą. Zbudowane obiekty mogą borykać się z różnymi problemami, które rozwiążemy z pomocą specjalistycznej firmy. Co warto wiedzieć o profesjonalnym szyciu ścian i podnoszeniu budynku? Jakie korzyści daje niezawodne wzmacnianie fundamentów?

Szycie ścian

Fachowe szycie ścian jest konieczne wtedy, gdy dochodzi do pęknięć w ścianach. To jednej z objawów osiadającego budynku lub kłopotów z fundamentami. Podłoże jest zatem ustabilizowane dzięki iniekcji geopolimerowej, dlatego nie ma mowy o rozwarstwieniach i szparach. Po wykonaniu głównych prac, eksperci zajmują się także kompleksowymi oględzinami budynku i porównują jego stan przed pracą oraz po pracy. W razie potrzeby, stosowane jest spajanie ścian poprzez wytrzymałe żywice  epoksydowe o wysokich parametrach wytrzymałościowych, co gwarantuje wymaganą nośność. 

Podnoszenie budynku

Kolejna cenna usługa w wielu przypadkach to podnoszenie budynku. Jest ono wykonywane w celu zwiększenia dopuszczalnych obciążeń na etapie projektowania budynku lub gdy wynika to z zewnętrznych przyczyn (np. niedoszacowane obciążenia, błędy projektowe). Wskazaniem do wykonania tego działania jest także zbyt płytkie posadowienie fundamentów pod względem strefy przemarzania. Podbijanie fundamentów przez iniekcję geopolimerową to nowoczesna metoda wzmocnienia i naprawy budowlanych konstrukcji. Polega ona na wprowadzaniu specjalnego materiału w mało inwazyjny sposób pod stopę fundamentu, tak aby zwiększyć jego stabilność i nośność! Pamiętajmy o tym, że zastosowane geopolimery odznaczają się świetnymi właściwościami wytrzymałościowymi i wiążącymi. 

Wzmacnianie fundamentów

Niezawodne wzmacnianie fundamentów koncentruje się na iniekcji geopolimerowej - to skuteczna, szybka i mało inwazyjna metoda, w przeciwieństwie do długotrwałych i tradycyjnych napraw w formie podkopywania i podbijania betonem rozprężnym. Nowoczesne rozwiązania przekładają się na ograniczenie zakłóceń w funkcjonowaniu budynków, gdyż prace można przeprowadzać przy niewielkiej ingerencji w istniejące infrastrukturę i bez wykonywania trudnych prac budowlanych. Jak przebiega cały proces? Specjaliści zajmują się następującymi zadaniami:

  • Badanie i dobranie rozwiązania - na miejscu trzeba sprawdzić uszkodzenia i przeprowadzić badania podłoża, tak aby przygotować polimer o odpowiednio dobranym składzie. 
  • Iniekcja, czyli podniesienie budynku/posadzki - za pomocą przygotowanych otworów można wprowadzić mieszankę polimerową pod wysokim ciśnieniem i kontrolować proces rozprężania, uzyskując pożądaną wytrzymałość.
  • Pomiary i prace zabezpieczające - eksperci dokładnie sprawdzają wytrzymałość wzmocnienia i efekty swoich działań. Poza tym można skorzystać z szycia pęknięć w ścianach i zabezpieczenia fundamentów przez zalewaniem. 

Jak widzimy, wskazywane usługi tego typu są wykonywane precyzyjnie, dokładnie i z należytą starannością przez doświadczonych specjalistów. 

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%