Popularna sieć dyskontów opublikowała ważne ostrzeżenie dotyczące jednego z produktów dostępnych w sprzedaży. Sprawa dotyczy bezpieczeństwa użytkowników, a komunikat nie powinien zostać zignorowany.
Na stronie internetowej sieci Action pojawił się pilny komunikat skierowany do klientów. Sieć poinformowała o wycofaniu z asortymentu dwóch partii rękawiczek do ćwiczeń jednej z marek dostępnych w sklepach. Powodem są wyniki badań, które wykazały nieprawidłowości w składzie materiału użytego do produkcji.
Informacje o wadliwych produktach publikowane są regularnie m.in. przez Główny Inspektorat Sanitarny, a także przez same sieci handlowe. Ich celem jest ograniczenie potencjalnego zagrożenia dla zdrowia konsumentów.
W przypadku wycofanych rękawiczek stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych norm dotyczących zawartości wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. To grupa związków chemicznych, z których część uznawana jest za szkodliwą dla zdrowia.
Zgodnie z obowiązującymi w Unii Europejskiej przepisami, maksymalna dopuszczalna zawartość tych substancji wynosi 1 mg/kg dla produktów mających bezpośredni kontakt ze skórą oraz 10 mg/kg dla pozostałych wyrobów gumowych. W badanym produkcie normy te zostały przekroczone.
Komunikat dotyczy rękawiczek do ćwiczeń marki Q4Life sprzedawanych w sklepach Action. Sieć podała szczegółowe dane identyfikacyjne, które pozwalają klientom sprawdzić, czy posiadają produkt objęty ostrzeżeniem. Chodzi o artykuł sprzedawany w okresie od stycznia do listopada 2025 roku, oznaczony konkretnymi kodami partii i kodami EAN.
Produkt objęty ostrzeżeniem:
Kody partii:
Kody EAN:
Action apeluje, aby osoby posiadające wskazany produkt natychmiast zaprzestały jego używania. Rękawiczki można zwrócić do dowolnego sklepu sieci. Klienci otrzymają pełny zwrot pieniędzy, a okazanie paragonu nie jest wymagane.
Sieć zwróciła się także z prośbą o przekazywanie tej informacji dalej. Celem jest dotarcie do jak największej liczby osób, które mogły kupić produkt i nie są jeszcze świadome zagrożenia.
Źródło zdjęcia głównego: Obraz autorstwa freepik
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Kategoryczne NIE dla fermy w Linownie
juz po g- burzy - to możemy budować. Popłakali, ponarzekali to do roboty!!!
inwestor
23:31, 2025-12-30
Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa ojca w Złocieńcu
8 lat więzienia? To jest jakiś żart... 👎😡
Sprawiedliwy
07:49, 2025-12-06
Modernizacja parku za niemal 9,5 mln zakończona
Trza wincy betona. Betonem i ledami cywilizancja stoja. I parking na środku.
Adamus
14:20, 2025-11-01
Modernizacja parku za niemal 9,5 mln zakończona
wygląda spoko ... ale za taką kwotę to myślę że są inne bardziej potrzebne realizacje do spełnienia ... za czasów komuny takie rzeczy robiło się w czynie społecznym ... 🤣🤣🤣😐
ktoś
07:46, 2025-10-31