Niezwykle urozmaicone obiekty Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko są jednym z najlepszych miejsc, gdzie żołnierze mogą sprawdzić swoje wyszkolenie. Dodatkowo w realizowanych działaniach liczy się nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również inicjatywa, kreatywność oraz zaangażowanie żołnierzy.
[FOTORELACJA]3228[/FOTORELACJA]
Z tego względu szczecińska „Dwunastka” realizuje właśnie tu swoje najważniejsze ćwiczenie w tym roku.
Bierze w nim udział ponad 2 tysiące żołnierzy ze wszystkich jednostek wojskowych 12 Dywizji (głównym ćwiczącym jest 7 Brygada Obrony Wybrzeża ze Słupska), a także przydzieleni żołnierze 4 pułku chemicznego z Brodnicy, 5 pułku inżynieryjnego ze Szczecina - Podjuch oraz 18 pułku rozpoznawczego z Białegostoku. W działaniach wykorzystują kilkaset jednostek sprzętu wojskowego (m. in. kołowe transportery opancerzone Rosomak, bojowe wozy piechoty BWP-1, moździerze Rak i haubice Goździk, zestawy przeciwlotnicze Hibneryt i Poprad).
Sporym wyzwaniem będzie też „przeciwnik” podgrywany wirtualnie i realnie za pomocą kompleksowego systemu symulacji pola walki, więc zapowiadają się ciekawe oraz intensywne dni przez żołnierzami 12 Dywizji.
Manewry na drawskim poligonie są zaplanowane do piątku 12 grudnia br.
[ZT]17594[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wdrawskupomorskim.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Narkotyki to za mało wolał kradziony alkohol
W końcu ktoś coś robi w tym mieście , łobeska policja najbardziej skorumpowana i wielkie g… robią a dilerka lata w biały dzień
Gugu
13:40, 2026-01-23
Kategoryczne NIE dla fermy w Linownie
juz po g- burzy - to możemy budować. Popłakali, ponarzekali to do roboty!!!
inwestor
23:31, 2025-12-30
Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa ojca w Złocieńcu
8 lat więzienia? To jest jakiś żart... 👎😡
Sprawiedliwy
07:49, 2025-12-06
Modernizacja parku za niemal 9,5 mln zakończona
Trza wincy betona. Betonem i ledami cywilizancja stoja. I parking na środku.
Adamus
14:20, 2025-11-01