Zamknij

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi byłemu burmistrzowi Drawska Pomorskiego

17.06, 24.11.2022 Tomasz Jasyk [Magazyn Drawski] Aktualizacja: 13.40, 25.11.2022
Skomentuj Zdjęcie: pixabay.com
REKLAMA

Niespełna tydzień temu osobiście rozmawiałem z zainteresowanym sprawą i z wielkim zdziwieniem usłyszałem z ust byłego burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa P. o zakończonych już sprawach i bezpodstawnych zarzutach stawianych przez Prokuraturę w Szczecinie jak i również w Koszalinie które pomyślnie zostały obalone przez obrońców oskarżonego.

Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie i jako jedyna redakcja która pierwsza informowała o zatrzymaniu przez CBA byłego burmistrza Zbigniewa P. oraz przeszukaniach w tymże urzędzie miasta i tym razem spieszymy z informacją że prawda jest całkiem inna niż tą którą podaje do wiadomości wszystkim napotkanym osobom w naszym mieście (jak i również nam).

Prawda jaką usłyszeliśmy i możemy również usłyszeć z innych mediów i potwierdzona przez prowadzące sprawę Prokuraturę oraz rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Szczecinie Michała Tomala jest taka że aktualnie odbywają się kolejne rozprawy przed Sądem  Okręgowym Szczecinie.

W obecnej chwili przed Sądem Okręgowym w Szczecinie odbywa się rozprawa aż 9 zarzutów prokuratorskich stawiane byłemu burmistrzowi z Drawska Pomorskiego Zbigniewowi P. Wszystkie dotyczą lat 2013-2015, gdy pełnił on funkcję burmistrza tej gminy.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Większość zarzutów jakie stawia Prokuratura to umorzenie  należności podatkowej znanej osobie (biznesmenowi) na szkodę Gminy Drawsko Pomorskie w kwocie około 300 tyś złotych.

Ponadto Prokuratura zarzuca Zbigniewowi P. przyjęcia korzyści majątkowej w postaci opłacenia dla osoby bliskiej pobytu za granicą w zamian za wydane decyzje podatkowe, które zwalniały osoby przekazujące korzyści majątkowe, od zapłacenia podatku w łącznej kwocie ponad 100 tysięcy złotych. Co również stanowiło szkodę dla gminy.

Ważnym zarzutem jakim również jest obciążony Zbigniew P. jest ujawnienie tajemnicy służbowej poprzez nieformalne uprzedzenie przedsiębiorcy o planowanej kontroli przez służby Ochrony Środowiska.

W sumie oskarżonemu grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności - informuje Michał Tomala - rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Warto zaznaczyć również że w tej sprawie przed Sądem Okręgowym w Szczecinie odpowiada w sumie ponad 50 osób.

 

(Tomasz Jasyk [Magazyn Drawski])
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

AKNIAKNI

4 1

Mam nadzieje, że sprawiedliwości stanie się zadość, a winni zostaną ukarani, czego, nie ukrywając życzę byłemu burmistrzowi Drawska Pomorskiego, za jego bezczelność, stronniczość i hipokryzję. 19:36, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sprawiedliwy Sprawiedliwy

3 0

Tak będzie jak w przypadku Wójta byłej Gminy Ostrowice i w tym przypadku skończy się na wyroku w zawieszeniu lub innym śmiesznym wyrokiem "niezależnych sądów" - bo to przecież nie ukradł batonika ze sklepu gdzie biedak dostaje 2 lata. To tylko pieniądze podatnika w wielkich kwotach więc nic nie szkodzi. No i ta przynależność polityczna ... wszystko w temacie... 09:46, 25.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AskaAska

1 1

Moze ktos podpowie jak podczas wyborow rozpoznac,ze kandydat to zlodziej. 12:36, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%