Zamknij

O chlebie, który w kamień się zamienił

09:08, 30.10.2024 Powiat Drawski Aktualizacja: 09:19, 30.10.2024
Skomentuj Zdjęcia: Powiat Drawski Zdjęcia: Powiat Drawski

W piątek, 25 października br., w auli Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku zakończono ostatni etap działań w ramach projektu: „Działamy prężnie i "wychodziMY z CIENIA" - nabieramy rozpędu!”.

Dziewczęta wystawiły przygotowany samodzielnie spektakl – bajkę pt. „O chlebie, który w kamień się zamienił”. Tematyka przedstawienia nawiązywała do minionych inicjatyw, które odbywały się w ramach pozyskanego dofinansowania, bowiem chleb jest tym, co łączy ludzi.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Po artystycznym występie widzowie zostali zaproszeni do wspólnych zabaw integrujących. Na widowni znalazły się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z Czaplinka i uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej z Czaplinka.

W ramach powziętych działań odbył się wyjazd do gospodarstwa ekologicznego Juchowo FARM, na terenie MOW w Czaplinku zorganizowano dwukrotnie warsztaty pieczenia chleba i chałek, do których zaproszono uczestników WTZ w Czaplinku i przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Edukacja” z Czaplinka.

Stowarzyszenie EDULCA otrzymało MIKRODOTACJĘ w wysokości 7 tysięcy złotych na realizację projektu pn.: „Działamy prężnie i "wychodziMY z CIENIA" - nabieramy rozpędu!”. Działania były finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

[ZT]12416[/ZT]

Projekt zakładał doposażenie Stowarzyszenia "EDULICA" w sprzęty i artykuły do organizowania działań o charakterze edukacyjnym, ekologicznym i integrującym oraz materiały, które będą promowały samo stowarzyszenie tam, gdzie się ono pojawi (logo, roll-up). Warsztaty wypieku chleba, poznanie zasad racjonalnego gospodarowania zasobami natury i przekazywanie tej wiedzy innym grupom społecznym pozwoliło na szersze nawiązanie współpracy i wdrażanie właściwych postaw i działań na rzecz społeczności lokalnej.

Koordynatorem projektu była Małgorzata Siluk, nauczycielka MOW w Czaplinku i członek Stowarzyszenia EDULICA.

 

(Powiat Drawski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%