Bakłażana umyć i pokroić w plastry, posolić z wierzchu i chwilkę zaczekać, odsączyć ręcznikiem papierowym i smażyć z obu stron, najlepiej na patelni grillowej.
Marchewki obierać i pokroić w kostkę, dusić na oliwie.
Cebulę obrać, seler naciowy umyć, pomidory sparzyć i obrać ze skórki – wszystko pokroić w kostkę.
Do lekko podduszonej marchewki dodać cebulę i seler, dusić około 10–15 minut co jakiś czas mieszając. Na koniec dodać pomidory, można dodać trochę passaty pomidorowej lub przecieru pomidorowego, jeszcze poddusić i odparować nad miar wody, dodać sól, pieprz do smaku i zmiażdżony czosnek, ulubione zioła i chwilkę poddusić do połączenia smaków.
Podduszone warzywa muszą trochę ostygnąć.
Naczynie do zapiekania wysmarować masłem i na dno wyłożyć połowę uduszonych warzyw, na to warstwę bakłażanów, na bakłażany pozostałe duszone warzywa.
Wierzch posypać tartym żółtym serem lub parmezanem.
Przykryć naczynie żaroodporne i zapiekać w temperaturze 170 stopni około pół godziny.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Podczas wiecu PiS przeciw m.in. nielegalnej migracji ap
Filmy najlepsze i trafne ...👍👍👍
Maniek
20:03, 2025-10-12
Pijani 17 i 18-latek i akrobacje w samochodzie.
Mają czym się szczyć menlą dają mandaty a tym co powinni to nic nie robią z tym i szczycą się bo dowód zabrali ale podczas bójki żaden pseudo policjanci nie podejdą. Żenada :)
Nieznany
19:34, 2025-10-12
Prezydent: nie będzie zgody na działania, które...
Brawo Panie Prezydencie... nie będzie nam niemiec mówił co mamy robić ...
Sprawiedliwy
20:12, 2025-10-10
Zderzenie pojazdów na trasie Ostrowice - Siecino
Gdzie ci kierowcy mają rozum ...
Ktoś
18:58, 2025-10-04